1. Princess Of The Night
2. Never Surrender
3. Out Of Control
4. Rough And Ready
5. Play It Loud
6. And The Bands Played On
7. Midnight Rider
8. Fire In The Sky
9. Denim And LeatherKiedy członkowie Saxon byli już u szczytu popularności, a brytyjskich konkurentów było coraz więcej, wiedzieli, że trzeba nagrać album, który przykuje uwagę słuchacza chwytliwymi melodiami i zadziornym graniem, bowiem taki styl grania wówczas dominował. Powrócili zatem do swego pierwotnego wcielenia i wskrzesili ducha Saxona z "Wheels Of Steel".

Zespół znów dostarcza nam mnóstwo przebojowych utworów, agresywnych riffów oraz licznych melodii. Tempo większości utworów jest szybkie i dynamiczne. Grupa powróciła nawet do niedbałej produkcji, bardzo przypominającej produkcję kultowego już "Wheels Of Steel". Płytę rozpoczyna "Princess Of The Night", który już od samego początku wznieca w nas energię, a to za sprawą świetnej zagrywki i rewelacyjnej, choć prostej i łatwo zapamiętywalnej melodii. Właśnie takimi kawałkami grupa zapewniała sobie coraz to większą popularność. Kolejny dynamiczny hicior to "Never Surrender", oparty na dość typowej zagrywce, ale zagrany z taką werwą i zapałem, że nie sposób się od niego oderwać. Formacja brnie do przodu w takich numerach jak "Out Of The Control", "Rough And Ready" i dostarcza słuchaczom mnóstwo fantastycznej rozrywki.

Znalazł się tu również utwór nie spotykany dotąd w twórczości Saxon. Mowa o kapitalnym "And The Bands Played On", w którym mieści się cała idea ówczesnego brytyjskiego grania oraz idea bycia "metalowcem". Kolejnym dynamitem, choć już bardziej typowym dla zespołu jest "Fire In The Sky". Należy również wspomnieć o tytułowym "Denim And Leather", który pełni rolę saxonowego hymnu. Niestety są i minusy. Takimi są wlokące się kompozycje "Midnight Rider" i "Play It Loud". Co prawda nastawione one są na przebojowość, ale odstają od zawartych tu utworów. Przy nich wypadają mdło i nieciekawie.

Płyta została pozytywnie odebrana nawet w USA, co było rzadkością wśród brytyjskich zespołów tamtego okresu. Świadczy to tylko o wyjątkowości tego zespołu, mimo iż pozornie nie wyróżniał się niczym od tysiąca kapel NWOBHM. Jego popularność była przez pewien czas większa od popularności Iron Maiden. Saxon wyda jeszcze mnóstwo płyt, niejednokrotnie zmieni styl oraz zostanie jednym z najlepszych i najbardziej znanych heavy metalowych zespołów.

747 / [ 16.07.2014 ]Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Saxon
Denim And Leather

Carrere Records - 1981 r.
8,5/10
© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!