Adres redakcji:


MetalSide.pl
ul. Przyjaźni 55/45
53-030 Wrocław
 


Wszyscy, którzy chcieliby przesłać do nas swoje materiały (cd, ziny itp.) proszeni są o kontakt mailowy. Chętnie pomożemy młodym zespołom wypromować się na łamach MetalSide.pl.
Każdy kto gra ciekawą muzykę, chciałby aby jego wyczyny zostały poddane recenzji u nas, niech śle maile. Prosimy również o kontakt wszystkie osoby zainteresowane pisaniem do naszego serwisu.

W związku ze sporym zainteresowniem recenzjami na naszym serwisie informujemy, że recenzujemy tylko materiały przesłane do nas na fizycznych nośnkach (CD, CD-R).

Formularz kontaktowy:


W celu skontaktowania się z nami prosimy wypełnić i wysłać poniższy formularz:

Imię i Nazwisko / Nick:


E-mail:


Treść:
 

REDAKCJA:

 


STALI WSPÓŁPRACOWNICY:
 

Tomasz Michalski

 Redaktor

Paweł "Pavel" Grabowski

 recenzje, relacje, wywiady

Tomasz Raszko

 recenzje, relacje

Livius Pilavi

 recenzje

Agata "Sawa" Sawicka-Grabowska

 relacje

Marek Sieraczek

 php admin


TROCHĘ HISTORII:
 

MetalSide rozpoczęło swoją działalność na początku 2000 roku. W pierwszych miesiącach była to witryna poświęcona kilku największym metalowym kapelom (Iron Maiden, Manowar, Helloween, HammerFall, Blind Guardian). Idea powstania tej strony narodziła się kilka lat wcześniej, kiedyś oglądając ziny metalowe zawsze marzyłem o gazecie, która większość uwagi poświęcałaby Heavy Metalowi, jednak na naszym rynku takiej niestety nie znalazłem. Dwa lata temu postanowiłem spełnić moje marzenie, w nieco zmienionej formie, jednak treść pozostała ta sama - Heavy Metal. Zaczęły pojawiać się recenzje, rozszerzałem dział o zespołach, miałem coraz więcej nowych pomysłów. 

Po około 6 miesiącach, doszedłem do wniosku, że graficznie strona nie wygląda zbyt okazale, w kilka tygodni opracowałem nowy wygląd, który prezentował się już o niebo lepiej. Wraz z odświeżeniem strony pojawiało się coraz więcej materiałów, serwer na którym znajdował się ówczesny MetalSide powoli zaczął pękać w szwach :). Doszedłem do wniosku, że ciężko będzie samemu ogarnąć całą stronę, zaprosiłem do do redakcji 2 kolegów. Razem zabraliśmy się do poprawienia graficznej strony naszej witryny. Efekt naszej pracy mogliście oglądać jeszcze do niedawna. W międzyczasie MetalSide znalazła się na serwerze szczycieńskich firm komputerowych Mattcom i Lanet (ogromne podziękowania). 

Jak to zwykle bywa, po pewnym czasie odczuliśmy chęć ponownego udoskonalenia witryny. Wszystko przygotowaliśmy w oparciu o język PHP. Niezwykle ułatwiło to administracji aktualizację strony. W takiej formie MetalSide istniało w sieci około 2 lat, przyszedł więc czas na kolejne zmiany. Tym razem na tapetę poszedł MySQL. Większość działów przerobiłem w oparciu o tę technologię, serwis nabrał dzięki temu nieco więcej rumieńców, aktualizowanie stało się bardziej komfortowe, użytkowanie serwisu wygodniejsze i co najważniejsze, bardziej urozmaicone (komentarze, statystyki itp.). Co przyniosą następne zmiany? Pożyjemy, zobaczymy.

Cieszę się, że MetalSide jest tak chętnie odwiedzany, widać, że fanów metalu w Polsce nie jest wcale mniej niż w Niemczech, Anglii czy Szwecji. Mam nadzieję, że dalej zostaniecie z nami. 4 stycznia 2007 roku, o godzinie 1:06 stuknął nam "pierwszy milion" odwiedzin strony głównej. Każdego miesiąca rejestrujmy kilkadziesiąt tysięcy odsłon całej witryny. Jednym słowem, licznik nie kłamie, warto poświęcać czas i ciągnąć ten serwis dla Was. Dziękujemy za miłe słowa, dziękujemy również za słowa krytyki, bierzemy je sobie do serca i zawsze staramy się w miarę możliwości poprawić nasze błędy.

Pozdrowienia i do zobaczenia na koncertach
Krzysiek
 

13 luty 2010 to najczarniejsza i najsmutniejsza data w historii serwisu. W tym dniu zginął tragicznie Krzysiek... pomysłodawca, twórca i wieloletni Redaktor Naczelny serwisu MetalSide.

Na początku kwietnia 2010 roku spotkałem się z Rodziną Krzyśka w Szczytnie i ustaliliśmy, iż MetalSide powinno dalej funkcjonować. Kilka dni później udało się pokonać wszelkie bariery techniczne i rozpoczęła się aktualizacja serwisu.

W październiku 2022 roku, wieczorową porą stuknął nam "trzeci milion" odwiedzin strony głównej serwisu. W tym miejscu chciałbym wszystkim Wam podziękować za odwiedzanie MetalSide, wszelkie komentarze, opinie i słowa krytyki. Statystyki i te Wasze głosy są bardzo ważne i to wszystko sprawia, że warto poświęcać czas i prowadzić ten serwis.

Pozdrowienia i do zobaczenia na koncertach
Piotrek "gumbyy"

 © https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!