Krzysiek :

Newsy: 1168 | Recenzje: 283 | Nowe Płyty: 469 | Wywiady: 11 | Biografie: 38 | Relacje: 15


Nick: Krzysiek
Urodzony: 03.05.1984
Zamieszkały: Szczytno

Jak tutaj trafiłeś/aś i kiedy: Wpisałem w Google Metal i tak już zostało ;) Na serio, początki MS datuję na 2000 rok, w podobnym kształcie do obecnego witryna działa od 2002 roku.

Dlaczego MetalSide: Dlaczego akurat tutaj piszę? Bo lubię robić to co robię. Kiedyś brakowało mi w polskim światku czasopisma/portalu, w którym mógłbym poczytać o kilku fajnych kapelach. Piszę zatem o tym, o czym sam chciałbym czytać. Myślę, że pozostałe osoby czynią podobnie. Fakt, że udało się to wszystko rozkręcić do takich rozmiarów niezmiernie mnie cieszy. Są zatem w Polsce ludzie "głodni metalu" i to cieszy najbardziej.

Jak zacząłeś/aś przygodę z muzyką: W zasadzie ciężka muzyka towarzyszy mi od dziecka. Będąc małym brzdącem słuchałem w domu klasyki rocka. Wszystko zawdzięczam ojcu, który jest podobnie stuknięty na punkcie tej muzy. Pamiętam dokładnie "obrzydliwe" okładki płyt Maiden, Sabbath, Elf, setki winylowych płyt ustawionych w pobliżu polskiej Diory. To właśnie tamte krążki (i późniejsze również) ukształtowały moją muzyczną "osobowość".

Najlepszy koncert, który widziałeś: Uuuu, masakra, wybrać coś będzie ciężko, gdybym miał się zdecydować postawiłbym na moje pierwsze Wacken Open Air (w 2004 roku). Szczena opadała mi każdego dnia. Iron Maiden w Spodku w 2003 roku gdzie wytrzymałem pod barierkami też jest w czołówce. Z pewnością pierwsze spotkanie z HammerFall na "MOR 2005" będę również długo pamiętał. Grave Digger w warszawskiej "Proximie", "UDO" w tym samym klubie. Niezapomnianych koncertów jest wiele, co najfajniejsze, co roku pojawiają się nowe :)

Zainteresowania: Przede wszystkim muzyka, zabawa w dziennikarza muzycznego, Internet, projektowanie stron WWW. Jestem również maniakiem filmowym, o sporcie wspominał nie będę, ci którzy mnie znają, wiedzą coś o tym. Kiedyś bardzo zacięcie kleiłem modele, teraz niestety braknie na to czasu. Podobnie z czynnym uprawianiem sportu.

Ulubione książki: Oryginalny tutaj nie będę, "Władca Pierścieni" Tolkiena. Poza tym uwielbiam "Raport o Acid Drinkers" Leszka Gnoińskiego i "Run To The Hills" Micka Walla.

Ulubione Filmy: Kolejne trudne "wyzwanie". Z pewnością filmy z Tomem Hanksem ("Forrest Gump", "Złap Mnie Jeśli Potrafisz", "Cast Away", "Apollo 13"). Poza tym szereg filmów wojennych ("Szeregowiec Ryan", "Szyfry Wojny", "Wróg u Bram"), o łodziach podwodnych ("Karmazynowy Przypływ", "Polowanie na Czerwony Październik"). Poza tym "Władca Pierścieni", "Braveheart", "Zakładnik", "Running Scared", "Crash". Jest tego naprawdę mnóstwo.

Ulubione jedzenie: Samo zdrowie, czyli Frytki & Pizza. Poza tym ziemniaki pod każdą postacią. Lasagne / Spaghetti / Tosty też nie są złym pomysłem. Pierogi pod każdą postacią :)

Ulubiony napój bezalkoholowy: Napój pomarańczowy, Cola, Sprite

Ulubiony napój akloholowy: PIWO!!!, Whisky z colą, Gin z colą, Żołądkowa z colą

Ulubiona dyscyplina sportowa: Krykiet... no dobra, wiadomo, że piłka kopana

Ukochana drużyna: MANCHESTER UNITED!!!

Najważniejsze albumy:
Ciężko tak szybko wyrzucić z siebie te kilka płyt, które miały na mnie największy wpływ. Z pewnością pierwsze krążki Iron Maiden, to właśnie one spowodowały, że poczułem to "coś". Później już świadomie odkrywałem muzykę sam. W moim odtwarzaczu często gościło "Blackout" Scorpions, później "Ride The Lightning" i "Master Of Puppets" pewnego zespołu, "Painkiller" i Maiden pod różną postacią. W 1997 roku zakochałem się w "Glory To The Brave" formacji HammerFall, rok później zostałem powalony kilkoma naprawdę genialnymi tytułami: "Legacy Of Kings", "Unleash The Beast", "Vain Glory Opera", "Invictus", "Something Wicked This Way Comes", "Nightfall In Middle Eart", "The Age Of Mastery". Kilka płyt otworzyło mi oczy na inne gatunki, z pewnością prym wiedzie tutaj "The Inner Circle" formacji Evergrey, warto napisać jeszcze o "South Of Heaven" czy "The Sound Of Perseverance" formacji Death. Ciężko wymienić wszystko, może kiedyś postaram się zebrać to wszystko do kupy? :)

Najważniejsze zespoły: Te z listy "ulubionych albumów" + 1000 innych

Ulubione zespoły nie grające metalu: Sting, Offspring, Lady Pank, Queen, Bon Jovi

Ulubione witryny internetowe: MetalSide.pl / Wp.pl / Filmweb.pl / Google.pl / STS.pl / Allegro.pl / Soccerway.pl / Metal-Archives.com

Interesujący fakt z Twojego życia: Pomysł na MetalSide zrodził się około 1997 roku, inspiracją było czasopismo... MetalSide (świetne zresztą), które padło pozostawiając niszę na rynku.

Wady i zalety: Jestem uparty jak osioł (co można traktować zarówno jako wadę, jak i zaletę ;) ).

Jeżeli mógłbyś zamieszkać w innym miejscu na świecie co byś wybrał i dlaczego: Hmmm, nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Pewnie celował bym w Wyspy Brytyjskie - Manchester nie byłby złym wyborem ;) Poza tym, dobra byłaby również Finlandia lub Szwecja. Zawsze fascynowała mnie Skandynawia. Z drugiej strony, niezbyt lubię zimę także wolałbym coś cieplejszego.

Kai Hansen & Krzysiek - WOA 2006Masters Of Rock - Vizovice 2005News prosto z WackenWarrel Dane & Krzysiek - WOA 2006
Morgana Lefay & Krzysiek - WOA 2005© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!