01. Witchfinder General
02. Man And Machine
03. The Return
04. Lionheart
05. Beyond The Grave
06. Justice
07. To Live By The Sword
08. Jack Tars
09. English Man'O'War
10. Searching For Atlantis
11. Flying On The EdgePanie i panowie po 3 latach oczekiwań od bardzo dobrego "Killing Ground" mamy nowy album zatytułowany "Lionheart"! Premiera miała miejsce bardzo niedawno a ja już mam u siebie na biurku nowiutki limitowany digipack z małym dodatkiem w środku - wyszywaną naszywką przedstawiającą okładkę płyty, no ale nie pisze recenzji po to by podniecać się kawałkiem materiału.

Za co kochamy Saxon? Oczywiście za to ze gra muzykę dla fanów, bez żadnych eksperymentów, ale przy tym jak wiele kapel nie zjada własnego ogona. Gdyby tak postawić obok siebie "Dance Of Death" i "Lionheart" to wyszłoby na to ze Maiden cofnął się w rozwoju o jakieś 5 lat a przecież te dwa zespoły właściwie na równym poziomie przyczynili się do rozwoju heavy metalu - są po prostu korzeniami tej muzyki.

Lwie serce kręci się w moim odtwarzaczu już „nasty” raz, a ja nie mogę wyjść z podziwu. Starzy wyjadacze, którzy pierwszy album wydali w roku 1979 na dzień dzisiejszy grają muzykę świeżą, lecz bez żadnej zbędnej nowizny. Gdzieniegdzie przewijają się świetne nowoczesne ciężkie riffy które urozmaicają utwory, przeplatając się z melodyjnymi harmonijnymi klasycznymi melodiami, dodają im kopa, oraz sprawiają ze słucha się krążka z wielką przyjemnością. Mowa tutaj o takich utworach jak na przykład rozpoczynający album "Witchfinder General", czy niesamowicie chwytliwy: "To Live By The Sword", lub "English Man’o War" - pure NWOBHM. Nie brakuje także bardziej majestatycznego i mocarnego grania takiego jak ma miejsce w utworze tytułowym, czy kończącym - "Flying On The Edge", który swoją drogą jest perfekcyjnym utworem na koncert. Już widzę te tłumy machające łepetynami w rytm ciężkich gitarek. Całość wypełniana jest fenomenalnym mocnym wokalem Biffa Byforda który pomimo wieku daje z siebie wszystko, wyciskając ze swego gardła dźwięki o różnej skali.

Reasumując stoi przed Wami świetny album legendarnej formacji i nie zanosi się na to aby chłopaki z Saxon spuścili z tonu - i dobrze. Ja dostałem heavy metal taki jaki kocham i gwarantuje że się nie zawiedziecie. Na zakończenie dodam tylko ze "Lionheart" po prostu kasuje 2 poprzednie płyty. Zapier**** do sklepu!!

Krzysiek / [ 02.01.2005 ]


! Kup Płytę !
www.mystic.pl

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Saxon
Lionheart

SPV - 2004r.
9/10
© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!