01. Precious Jerusalem
02. Battlefield
03. Under The Ice
04. Sadly Sings Destiny
05. The Maiden And The Minstrel Knight
06. Wait For An Answer
07. The Soulforged
08. Age Of False Innocence
09. Punishment Divine
10. And Then There Was SilenceGdy wreszcie dostałem nowy album Blind Guardian, oczekiwałem krążka utrzymanego w podobnym stylu jak cudowny, poprzedni "Nightfall In Middle Earth". Jednak Bardowie nigdy nie nagrywają takich samych płyt. Tak też jest przy okazji nowego dzieła grupy - "A Night At The Opera".

Zaraz po pierwszym przesłuchaniu na głowę rzuca się jedno, Blind Guardian gra zdecydowanie szybciej i ciężej. Gitary i sekcja rytmiczna momentami prą bardzo mocno do przodu, przypominając czasy "Imaginations From The Other Side". Jest to zabieg jak najbardziej udany, wszak Blind Guardian to grupa metalowa a mocne i szybkie gitary w metalu odgrywają bardzo ważną rolę. W porównaniu z poprzednim krążkiem, praca gitar zdecydowanie odróżnia te dwa albumy. Wszystko inne co w muzyce Blind Guardian zachwyca zostało na swoim miejscu. Jednak jedno... muszę o tym napisać. W niektórych kompozycjach słyszymy jakieś gówniane techno wstawki. Jak ja tego nienawidzę. Po co to komu potrzebne ??? Zadaję sobie pytanie, czemu taką wspaniałą muzykę psuje się jakimiś gównianymi elektrowstrząsami z dyskoteki??? Tego nigdy nie pochwalę, no cóż trzeba się jakoś przyzwyczaić. Ale żeby mi to było ostatni raz!. Jednak gdy słyszymy takie wspaniałe utwory jak "Precious Jerusalem", "Battlefield" czy "Wait For The Answer" wspaniała muzyka nie pozwala nam myśleć o niczym innym jak tylko o geniuszu "A Night At The Opera". Wspaniałe, chóry, wokal, rozmach z jakim wykonywane są poszczególne utwory po prostu powalają. Nic dziwnego, że muzycy spędzili w studio mnóstwo czasu, nagranie i zmiksowanie tych 10 skomplikowanych i pokręconych utworów musiało wymagać od nich kilku miesięcy ciężkiej pracy. Ale za to jaki mamy efekt końcowy. Słuchając płyty, za każdym razem odkryjemy coś nowego, coś czego nie słyszeliśmy słuchając krążka poprzednim razem. Tu właśnie mamy zawarty cały geniusz, nie sposób po kilku przesłuchaniach zapamiętać wszystkich refrenów, chórów.

Nie ma sensu obszerniej rozpisywać się na temat "A Night At The Opera", dla wszystkich kochających muzykę metalową to pozycja obowiązkowa. Trochę denerwują wspomniane wyżej technowstawki, ale że są tylko w kilku utworach po punktach nie pojadę, jakbym mógł. Ja tymczasem wracam do kolejnego przesłuchania, zobaczę co tym razem nowego odkryję a wam radzę jak najszybsze zdobycie "A Night At The Opera".

Krzysiek / [ 22.10.2003 ]Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
conneryfan [ conneryfan@wp.pl ] 12-09-2010 | 21:29

W takim razie jaką ocenę dasz Sonata Arctica - The Days Of Grays 19/10?
Jak to fiński zespół ma najlepsze kompozycje...


conneryfan [ conneryfan@wp.pl ] 12-09-2010 | 21:32

Sory ,nie zauwarzyłem daty ,wtedy to faktycznie mogło mnie powalić:)


Gelu4 [ stev@poczta.onet.pl ] 17-12-2010 | 16:57

1. Ten album nie jest ani szybszy ani cięższy od "Nightfalla" 2. Klawisze to nie od razu "techno-wstawki".


... [ ...@....pl ] 04-07-2011 | 18:40

Najgorsi Blindzi... Poziom bliski badziewiu Sonata Arctica czy Stratovarius...


Kamil [ czero69.2@gmail.com ] 09-06-2013 | 15:47

Hej, nie wiem co masz na myśli z tymi discowstawkami, Ja tam nigdzie nie słyszę żadnych gównianych techno wstawek, a nie ścierpiałbym tego! dla mnie to zdecydowanie najlepszy album do dziś (2013) w dorobku zespołu. Czekam ze zniecierpliwieniem na orkiestralny album ~2015.

pozdrawiam,
10/10
© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!