1. Wizards Of The Modern World
2. Game Of Love
3. CETI'A AD 2014"CETI AD 2014" to singiel, który zapowiada dużą płytę zatytułowaną Brutus Syndrome, której premiera odbędzie się już 3 listopada 2014 roku. Na płytce znalazły się trzy kompozycje, oraz bonusowy klip. Tyle tytułem wstępu i zajmujemy się muzyka.

Pierwsza kompozycja to numer zatytułowany "Wizards Of The Modern World". Niesamowicie rozpędzony kawałek dosłownie nie daje chwili wytchnienia. Oparty na dosyć prostym, ale i charakterystycznym riffie przez trzy minuty przykuwa uwagę słuchacza. Do tego dokładamy dosyć ekspresyjną (i króciutka) solówkę z którą Bartek Sadura idealnie wpasował się w "nastrój" tej kompozycji. Może jeszcze słówko o wokalach... Grzegorz Kupczyk i w zasadzie wszystko jasne. A bardziej serio to Grzegorz dosyć ciekawie zaaranżował linie wokalne w tym kawałku. "Wizards..." to dla mnie doskonała zapowiedź nowego albumu CETI.

Kompozycja numer dwa to utwór "Game Of Love", który... nie znajdzie się na dużej płycie - po prostu został przeznaczony tylko i wyłącznie do wykorzystania na tym singlu. Ten numer to już spokojniejsze (w porównaniu do "Wizards...") granie. I tutaj w zasadzie muszę się powtórzyć: świetna gitara i wokale. Jest trochę wolniej to i więcej słychać basu i klawiszy, które mają po prostu więcej "miejsca" dla siebie. "Game Of Love" to bardzo dobra kompozycja i jeśli ona nie "zmieściła" się na Brutus Syndrome to tam naprawdę musi być ciekawie...

"CETI'a AD 2014" to podróż sentymentalna do roku 1989 i debiutanckiego krążka Czarna róża, bo to numer z tej płyty. Oczywiście w nowym wykonaniu i aranżu. Po prostu odświeżona wersja tego jakże erotycznego kawałka. W nowym wykonaniu jest decydowanie dynamiczniej i do przodu. Bardzo fajna ciekawostka dla fanów kapeli.

Podsumowując - singiel spełnił swoje zadanie. Na pewno daje wyobrażenie czego można się spodziewać po Brutus Syndrome. Ja słuchając w szczególności "Wizards Of The Modern World" mam sporą chęć posłuchać tej płyty.

Wizards Of The Modern World:
Piotr "gumbyy" Legieć / [ 30.10.2014 ]Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
CETI
CETI AD 2014

Metal Mind Productions - 2014 r.
-/10
© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!