1. Rot For Me
2. The King Of A Morning Star
3. For My Desires
4. Queen Of LatexZespół Hegeroth powstał w 2010 roku, a na początku 2012 wydał własnym sumptem demo "Spectral Fear". Znajdujemy tutaj niespełna 21 minut muzyki na którą składają się cztery kompozycje. To tyle jeśli chodzi o kwestie formalną i statystyki... Czym prędzej przechodzimy do zawartości recenzowanego dema.

Muzyka zespołu Hegeroth to melodyjny black metal - myślę, że taka szufladka będzie najbardziej odpowiednia. Dimmu Borgir i starsze płyty Samael niech będą drogowskazem w odpowiednim kierunku. Zespół odważnie stawia na połączenie mocarnych riffów, pewnej dozy melodyjności i budujących klimat grozy klawiszy. Na szczęście nie ma tutaj ekstremy i bezmyślnej łupanki. Słuchać, że to granie ma jakiś głębszy zamysł i plan. W kompozycjach sporo się dzieje, są zwolnienia, zmiany tempa, czy całkiem klimatyczne wstawki klawiszowe. Właśnie... ten instrument robi sporą różnicę, świetnie tworzy taki lekko niepokojący klimat grozy. Nieźle sprawdzają się gitarzyści, sporo dobrych i konkretnych riffów. A i nie brakuje momentów gdzie chłopaki pokazują, że i przyładować potrafią. Sporo pozytywnego zamieszania robi perkusista - są niezłe przejścia, obowiązkowa podwójna stopa, no i co mnie cieszy - niewielka ilość blastów. Przy takim graniu łatwo pójść "na łatwiznę". Bas jakby troszkę mało słyszalny, no ale przy klawiszach to ciężko się przebić na pierwszy plan. Ok, pozostał jeszcze wokal. Zaskoczenia nie ma, bo i przy takim graniu musi być moc i siarka.

Heh... to sobie rozłożyłem na czynniki pierwsze to co gra Hegeroth. To teraz jeszcze o kompozycjach. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem rozmachu z jakim gra ten zespół. Wszystkie te wyżej wymienione elementy doskonale do siebie pasują i poukładane są idealnie. Nie ma mowy o jakiejkolwiek nudzie, czy znużeniu. Cały materiał brzmi niesamowicie świeżo, posiada sporo mrocznej energii i mocy. Słucham "Spectral Fear" z dużą przyjemnością i czekam na więcej. Chłopaki pracują nad nowymi numerami z myślą o dużej płycie. Jeśli utrzymają poziom z dema, to szykuje się niezły album. Ja czekam niecierpliwie.

Piotr "gumbyy" Legieć / [ 11.09.2012 ]Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Hegeroth
Spectral Fear

Hegeroth - 2012 r.
-/10
© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!