01. Victory or Die
02. Thunder & Lightning
03. Fire Storm Hotel
04. Shoot Out All Of Your Lights
05. The Devil
06. Electricity
07. Evil Eye
08. Teach Them How To Bleed
09. Till the End
10. Tell Me Who To Kill
11. Choking On Your Screams
12. When The Sky Comes Looking For You
13. Sympathy For The DevilŚmierć Lemmy'ego, osoby bez której metal nigdy by nie wyglądał ani nie brzmiał tak jak teraz, była dla tej części muzycznego świata bardzo przykrym wydarzeniem. Wraz z nią zamknęła się pewna epoka. Całe szczęście, że zanim to nastąpiło muzycy zdążyli nagrać najlepszą płytę od wielu lat i jedną z najlepszych w całej ich bardzo długiej 40-letniej karierze. Mowa tutaj o "Bad Magic", wydanej końcem sierpnia 2015. Dwudziesty czwarty krążek Motorhead stanowi piękne pożegnanie Lemmy'ego ze światem.

Przed jego wydaniem miałem małe obawy jaka będzie kondycja wokalna frontmana. Jak się jednak okazało nie były one słuszne. Wiadomo że jego głos nie jest już tak mocny jak kilka lat temu, jednak dalej słychać kto śpiewa i nie da się pomylić tego z nikim innym. Każdy z trzynastu tutaj zawartych numerów to 100% Motorhead, nawet cover The Rolling Stones brzmi jak ich autorski numer. Pełno prawdziwego ognia i mocy. Przeważają kawałki krótkie i szybkie, jako idealny przykład podam "Victory Or Die" z tytułem wykrzyczanym przed lidera niczym zapowiedz do ataku. W zestawie mamy jedną balladę, "Till The End". Jeśli pomyślimy co stało się kilka miesięcy po wydaniu krążka, nabiera ona wyjątkowo smutnego i refleksyjnego wydźwięku. To jedyny fragment gdzie można poczuć się smutno słuchając "Bad Magic". Jeżeli musiałbym wyróżnić poszczególne numery to na pewno będzie to "Teach Them How To Bleed", kolejny szybki strzał oraz "Choking On Your Screams". Drugi z nich posiada mroczniejszy klimat. Jest to coś w stylu "Brotherhood Of Man" z wydanej 5 lat temu płyty "The World Is Yours". Jedyną rzeczą która minimalnie odstaje na minus jest dwunastka czyli "When The Sky Comes Looking For You", jednak nie wpływa kompletnie na ocenę całościową krążka.

Jeżeli ktoś jeszcze nie zapoznał się z jak się miało okazać ostatnim krążkiem legendy jaką niewątpliwie jest Motorhead, polecam bardzo to zrobić. Jest to najlepsza rzecz jaką nagrali co najmniej od czasów "Inferno". Ciężko też porównywać te płyty bo każda z nich jest kompletnie inna.

When The Sky Comes Looking For You:Morbid_Golem / [ 12.09.2016 ]Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Krzysiek [ fff ] 22-09-2016 | 20:45

świetna płyta tak na koniec im wyszła


Motorhead
Bad Magic

UDR Music - 2015 r.
10/10
© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!