01. Full Moon
02. Night Of The Demon
03. Into The Nightmare
04. Father Of Time
05. Decisions
06. Liar
07. Big Love
08. Ride The Wind
09. Fool To Play The Hard Way
10. One Helluva NightW 1981 roku zespół Demon na fali popularności nurtu NWOBHM zdołał wydać swój debiutancki album o nazwie "Night Of The Demon". Z powodu oferowanej przez zespół lżejszej muzyki od dominującej w tamtym okresie, album nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu, a grupa nie została należycie doceniona.

Album zawiera solidną dawkę melodyjnego hard rocka. Całą esencję grania, jakie Demon prezentował można usłyszeć już w tytułowym "Night Of The Demon". Zwraca uwagę ciepły, melodyjny refren oraz zadziorna gra gitarzystów. Utwór mógłby stanowić znak rozpoznawczy kapeli. "Into The Nightmare" to w dalszym ciągu melodyjne granie z pazurem. Tu zwraca uwagę zadziorna solówka na wstępie. Znalazł się tu także świetny "Father Of Time", w którym największe pole do popisu ma wokalista. Ten utwór tylko utwierdza w przekonaniu, że Dave Hill to niesamowity i niepowtarzalny wokalista. Mimo wszystko na tym albumie jego głos nie był jeszcze wyrobiony - "Strange Institution" z kolejnego albumu pokaże,że można śpiewać jeszcze lepiej. Więcej luzu i swobody usłyszymy w szybkim "Decisions" oraz "Liar", te jednak nie są tak chwytliwe jak poprzednie kawałki. Nastawione one są bardziej na drapieżne zagrywki gitarowe niż na melodie. Średnio grupa wypada w rock'n'rollowym klimacie,jaki panuje w "Big Love". Bycie przebojowym na siłę również nie sprawdza się w końcowym "One Helluva Night".

Trzeba przyznać, że członkowie zespołu są zgrani i utalentowani. Brakowało im wtedy jedynie doświadczenia. Utworom z tego albumu trochę brakuje prawdziwej energii, polotu i myślę, że to nie tylko wina archaicznej i z lekka przytłumionej produkcji. Niemniej jednak dostrzec można spory potencjał, który wraz ze wzrostem doświadczenia muzyków bardziej uwidoczni się na kolejnych płytach.

747 / [ 10.08.2014 ]Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Demon
Night Of The Demon

Carrere Records - 1981 r.
7/10
© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!