01. Shadow Beyond My Soul
02. Master Of Sins
03. Evil Empires
04. Savage Souls
05. In The Darkness
06. Deception Of Hate
07. Sins And Sorrows
08. Best Days Of My Life
09. Nightmares Of Demon
10. Victim Of Fate
11. Into The FireCiekaw byłem, jak spiszą się nowi muzycy Mystic Prophecy. Z drugiej jednak strony obawiałem się, że nowy krążek niemieckiej formacji będzie "dzięki" tym zmianom nieco bez wyrazu. Co by tutaj nie gadać, zmiana trzech muzyków musi wpłynąć na kondycję zespołu. Pytanie tylko czy wpłynie negatywnie, czy pozytywnie? Słucham sobie "Savage Souls", słucham, i jakoś nie mogę dojść czego tej płycie brakuje. Bo dziwny jest ten krążek powiadam Wam, niby wszystko jest na swoim miejscu, niby wszystko jest tak, jak być powinno, a jednak ani mnie to ziębi ani grzeje.

Nie wiem, może formuła jaką do bólu eksploatuje Mystic Prophecy już mi się nieco przejadła? Może nowi muzycy jeszcze nie do końca wkomponowali się w ten zespół? Naprawdę nie wiem co z tym krążkiem jest nie tak. Już na "Never-Ending" mogliśmy zaobserwować tendencję spadkową w porównaniu do takiego "Regressus". Z pewnością tutaj jeszcze gorzej nie jest, ale... lepiej też nie. Kawałki wydają się jakieś nudne, nagrane na siłę, bez polotu, ikry. Brak tutaj jakiegoś zwalającego z nóg killera. "Savage Souls" brzmi jak płyta nagrana przez grupkę rutyniarzy na tak zwany "odpierdol". Z pewnością to zbyt mocne słowo, ale fakt jest faktem, że nieco się zawiodłem na Mystic Prophecy.

Oczywiście krążek swój poziom trzyma, moje marudzenie spowodowane jest tym, że Mystic Prophecy nie powrócili z takim hukiem jak wspomniany wcześniej "Regressus". Więcej się po tej płycie spodziewałem, no ale w końcu tak tragicznie nie jest, pora więc zmienić nastrój. Nowe utwory dalej potrafią przywalić w słuchacza. Napisane są oczywiście według sprawdzonego schematu: prosty "dziarski" riff, zwrotka i wybuch w postaci mocarnego refrenu, potem znowu zwrotka, refren, solo itp. Wszystko byłoby pięknie, gdyby w tej muzyce było więcej życia, energii. Tak po dłuższym obcowaniu z tym materiałem można się tą sztuką nieco znudzić.

Może potrzeba tej kapeli Gusa, który swoją grą wprowadziłby brakujący pierwiastek szaleństwa, żywiołu? Szkoda, że utalentowanego Greka już w Mystic Prophecy nie ma bo nowe numery mają spory potencjał, zespół moim zdaniem nieco go zmarnował. Mam nadzieję, że następnym razem będzie dużo lepiej. Teraz jest tylko dobrze, a ten zespół stać na znacznie więcej.

Krzysiek / [ 12.06.2006 ]


! Kup Płytę !
www.mystic.pl


 -  Regressus

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Mystic Prophecy
Savage Souls

Massacre Records - 2006 r.
6/10 -  Regressus© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!