01. Opening Theme
02. Paradox
03. Death, Screaming And Pain
04. Product Of Imagination
05. Continuation Of Invasion
06. Mystery
07. Kill That Beast
08. Pray To The Godz Of Wrath
09. Beyond Space
10. Wotan IIPodejrzewam że nieliczna grupa fanów metalu zna twórczość niemieckiej grupy Paradox. W sumie, to nic dziwnego bo kapela nie przebiła się nigdy przez konkurencję drugiej połowy lat 80. A szkoda bo Niemcy grali i graja nadal, ambitny power/thrash metal. Omawiana płyta "Product Of Imagination" wydana została przez Roadrunner Records w 1987 roku.

Na albumie znalazło się 10 numerów z czego 2 z nich to instrumentale: otwierający całość "Opening Theme" wprowadzający słuchacza w odpowiedni nastrój, oraz popis gitarowy "Continuation Of Invasion". Kawałki na debiucie są mocno zróżnicowane, znajdziemy szybkie thrashowe killery takie jak "Paradox" czy "Mystery", są również momenty bardziej melodyjne jak chociażby numer tytułowy oraz "Pray To The Godz Of Wrath" w których muzycy pokazują, że potrafią lepiej jak dobrze obsługiwać swoje instrumenty. Punktem płyty który jawi się jako jeden z najlepszych jest trójka czyli: "Death, Screaming And Pain" - kawał kapitalnie zagranego power/thrashu, posiada on bardzo łatwo wpadający w ucho refren i wspaniałe riffy aż chciałoby się tego słuchać bez końca. Musze dodać że jestem pod wrażeniem również wokalisty. Charly Steinhauer dysponuje bardzo przyjemną dla ucha barwą głosu, która świetne pasuje do muzyki prezentowanej przez Paradox. Posłuchajcie tylko tych wyższych partii w utworze tytułowym, czy wspomnianym już wcześniej "Pray To The Godz Of Wrath", coś wspaniałego!

Obok takich numerów jak "Kill That Beast" czy "Beyond Space" nie można również przejść obojętnie, bo są to kolejne świetne fragmenty płyty. Pierwszy z nich po prostu zabija nawałnicą thrashowych riffów, którymi gitarzyści sypią jak z rękawa. Utrzymany początkowo jest w średnim tempie, jednak w połowie numeru muzycy rozpędzają się i rodzi się z tego bardzo szybki numer i tak trwa już do samego jego końca. Na koniec dostajemy "Wotan II" trwający niespełna 20 sekund. Być może jest to i żart na zakończenie debiutu ale pomysł był bardzo fajny.

"Product Of Imagination" zalicza się do grupy najbardziej niedocenionych płyt thrash metalowych, patrząc na poziom kompozycji uważam że powinni oni zrobić dużą karierę i być znani szerzej jak wiele innych niemieckich zespołów. Podsumowując: szczerze polecam zapoznanie się z pierwszym albumem w dorobku Niemców. Myślę że żaden fan klasycznego łojenia nie powinien być zawiedziony. Jako jedyny minus można uznać bardzo płaskie i suche brzmienie albumu, na szczęście nie zabiera ono mocy omawianemu wydawnictwu.

Product Of Imagination:
Morbid_Golem / [ 03.08.2015 ]
 -  Riot Squad

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
krasik [ krasik21@tlen.pl ] 12-10-2020 | 20:24

Zrob recenzje wszystkich płyt Paradox :)


Paradox
Product Of Imagination

Roadrunner Records - 1987 r.
9/10 -  Riot Squad© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!