Chainsaw - "Jesteśmy pozytywnie nakręceni"


Kilka dni temu zespół Chainsaw zaprezentował klip zrealizowany do utworu "Distant Dreams". Obraz powstawał w kilku miejscach i opowiada dosyć ciekawą historią. Dodatkowym smaczkiem jest główna rolą którą zagrał sam Eryk Lubos znany między innymi z filmów Wojciecha Smarzowskiego. Ponadto podpytaliśmy co to Chainsaw szykuje na swoje 18-te urodziny, oraz na koncerty z byłym wokalistą Iron Maiden. No i oczywiście sprawdziliśmy też co tam "słychać u Kota", czyli "toruńskiego basisty tego bydgoskiego zespołu". Panie i Panowie - przed Wami Maxx. Zapraszam!

Cześć Maxx! Jak tam samopoczucie? Możemy zaczynać?

Maciej "Maxx" Koczorowski: Siemano! A dzięki wszystko w porządku! - jasne, ciśniemy!

Niedawno odbyła się premiera teledysku do utworu zatytułowanego "Distant Dreams". Dlaczego wybraliście akurat ten numer? Co jest w nim tak wyjątkowego? Tekst?

Myślę, że sam w sobie jest na tyle inny że aż intrygujący. Niewiele brakowało a nie byłoby go na płycie. Nagraliśmy go praktycznie w studio, nikomu on nie "siedział" ale efekt z samplami Martineza i po mixie z tekstem zrobił wrażenie nie tylko na nas samych. Tekst rzeczywiście jest wyjątkowy i gdyby się tak zagłębić to jest to historia która dotyczy każdego z nas... warto się zagłębić w słowa jak i prześledzić sobie to jednocześnie z obrazem i muzyką... obraz skłania do refleksji...

W teledysku wystąpił gość. Jak doszło do tego, że Eryk Lubos zagrał w klipie i czyj to był pomysł?

To był mój pomysł. Chciałem typa który by pasował do koncepcji był znaną gębą (miałem na myśli gęby z filmów Smarzowskiego, w tym na 1 planie Eryka Lubosa) i solidnie to zagrał... szukałem sporo czasu aż pewnego dnia zadzwoniłem do Pawła Małaszyńskiego i przedstawiłem pomysł, scenariusz, utwór... zapytałem czy zna kogoś... na następny dzień miałem odpowiedź z numerem telefonu "Lubos jest zainteresowany" no zatkało mnie!

Nieźle. Jak wspominasz pracę na planie z takim profesjonalistą? Czegoś nowego się nauczyłeś?

Nauczyłem się, że czasami nie warto się trzymać ścisłego scenopisu i planu, że czasami warto poimprowizować i odpłynąć, no ale to był mój pierwszy scenariusz w życiu. Ogromnie się cieszę, że Eryk jak i pozostałą ekipa go "łyknęli" i zrobili kawał dobrej roboty. Eryk jest profesjonalistą jeśli chodzi o sumienność, zaangażowanie, skupienie no i kunszt - wiadomo, natomiast jest to normalny niezmanierowany człowiek, mega sympatyczny, wyluzowany, konkretny, praktycznie już po godzinie zdjęć odniosłem wrażenie że pracuję z kumplem a nie jakąś gwiazdą z tv!

A ogólnie cały klip to w czyjej głowie się narodził? (śmiech)

Ja mam czasami takie fazy... zaciekawił mnie tekst, zaciekawiło to że nigdy nie mieliśmy fabularnego klipu, pojawił się pomysł gdzieś tam z tyłu głowy, spotkaliśmy się kiedyś z Ryglem i naszymi połowicami i zaczęliśmy drążyć... potem siadłem napisałem, odleżało zimę i na wiosnę kilka drobnych poprawek i jazda! Nie chciałem kolejnego klipu z grającym zespołem. Takie coś mają wszyscy...

W oko wpadły mi znane dla mnie widoki (bo mam tam rodzinę), opowiedz gdzie i kiedy kręciliście ten teledysk.

Większość zdjęć zrobiliśmy na wcześniej wybranych miejscówach. Centrum Bydgoszczy - Wyspa Młyńska, urocza i klimatyczna ulica Konarskiego z Hotelem Bohema gdzie w palarni cygar zrobiliśmy część zdjęć, a także Pałac Ostromecko który odkryłem osobiście na nowo, a to na pewno dzięki ekipie która pracowała z dronem! Kilka zdjęć z lotu zrobiliśmy w miejscowości Czarże na wale Wiślanym.

Jaką historię opowiada to video w połączeniu z tekstem?

Nie chciałbym tego interpretować... niech każdy zrobi to na swój sposób niczym interpretacja wiersza na lekcji polskiego w szkole:

Człowiek bez celu jest jakby statkiem bez steru - podrzutkiem, niczym i nikim. Miej cel w życiu i włóż w swoją pracę całą siłę ciała i umysłu jaką dał ci Bóg.

Przekraczanie granic leży w naszej naturze
Nie akceptujemy ograniczeń
Wszystko jest dla nas tylko kwestią czasu
Koniec jest nieuchronny, więc musimy teraz odejść
Gwiazda, która nas spali jest coraz bliżej

Jesteśmy wybraną elitą nowych pionierów
Nie znany jest nam lęk, bo mamy technologię
Wielki żeglarz wskazał nam drogę
My jego naśladowcy osiągniemy swój cel

W nicości, na wpół żywi
Spleceni ze sobą przez wiele mil
Pustka, bez szans na powrót
Tak zaczęła się najdłuższa podróż

Uwięzieni w maleńkiej celi
Narastający szaleńczy lęk
Brak grawitacji niszczy kręgosłup
Promieniowanie pożera krew

Gdzie nas zabraliście?
Dlaczego mielibyście nas zostawić?
Beznadziejne przedsięwzięcie
Bezwstydni oszuści

Gorzkniejące marzenia
Umysły są zablokowane
Czyżby misja się nie udała? Nie!
Widać nowy ląd
Zupełnie nowy świat

Posiej ziarno i patrz jak rośnie
Na hydroponicznej glebie przez okrągły rok
Wiercąc otwory w poszukiwaniu życia
Będąc na bieżąco z codziennymi zajęciami
Pozostając silnym
Przerwa na linii
Alienacja zdefiniowana na nowo
Nie ma powrotu
Terraformowanie dla nowych pokoleń
Posuwa się naprawdę wolno
Nie chcę pozostać tu tak długo
Nie chcę pozostać tu na zawsze


Ok... zostawmy może już temat teledysku, bo mam tutaj jeszcze kilka tematów do poruszenia (śmiech). Maxx... jakby nie patrzeć, to w tym roku stuknie Wam "18-tka". W końcu będziecie mogli napić się alkoholu (śmiech)

Otóż to! Stary już się nie mogę doczekać kiedy nie będę musiał się ukrywać na scenie z flaszką (śmiech)

A serio to jakie plany związane z pełnoletniością? Na "15-tkę" było DVD "Live XV". A teraz? Ponoć jakiś specjalny koncert szykujecie? Prawda to? Uchyl rąbka tajemnicy gdzie i kiedy to będzie się działo się (śmiech)

Na "18-tkę" szykujemy w sierpniu plener na pewnym festiwalu (info zapodamy niebawem na naszym fanpage). Plan jest taki aby zaprosić byłych muzyków Chainsaw którzy mieli największy wkład w działalność zespołu do wspólnego zagrania kilku utworów. Na pewno będzie to przekrój od pierwszego demo po ostatni album.

Nie mogę się doczekać tej imprezy (śmiech). A zanim poświętujemy Wasze urodziny to pod koniec maja szykuje się trasa z Blaze Bayley. Jakie nastroje przed tymi koncertami? Będzie moc?

Czy moc to przyjdźcie i oceńcie sami! Myślę, że jesteśmy pozytywnie nakręceni zarówno klipem jak i nowymi pomysłami a także odkopanymi kilkoma starymi numerami które zajebiście teraz brzmią...

Jakich utworów możemy spodziewać się w setliście? Szykujecie coś specjalnego? Będą jakieś niespodzianki?

Hmm... wydaje mi się że trochę z nowej płyty, niewiele z "Evilution", "A Sin Act" czy "Journey" i sporo z "Electrica" + fajny medley ze znanych klasyków na deser.

A jakie są plany Pilarzy na jesień? Co tam kombinujecie? (śmiech)

Do jesieni jeszcze sporo czasu, raczej umiarkowana ilość koncertów bo zaczęły nam "żreć" nowe pomysły i nie chcielibyśmy się wybijać z tego rytmu komponowania

Jakiś nowy materiał piszecie? Są pomysły, a może gotowe utwory? W końcu płyta "War Of Words" ukazała się prawie dwa lata temu...

No tak jak wspomniałem, w tej chwili 1 numer ukończony i 3 rozgrzebane dość poważnie ale nie spieszy nam się z niczym nigdzie bo niewykluczone, że znów zaskoczymy (samych siebie przede wszystkim) i zrobimy cały album po Polsku (śmiech)

To kiedy premiera nowej płyty? (śmiech)

Chciałbym najpóźniej na 20 urodziny czyli za 2 lata (śmiech)

No to co? Widzimy się niebawem gdzieś na trasie, prawda? (śmiech)... nie, nie... to nie będzie Wrocław tym razem. Ale bez obaw, wiśniówka się "odbędzie" (śmiech). Ok, zaproś proszę tych niezdecydowanych jeszcze czytelników MetalSide.pl na Wasze koncerty z Blaze Bayeley! Dajesz... (śmiech)

Nie no tak być nie będzie, że Ciebie nie będzie! Musimy się gdzieś zwiśniować i zBlejzować po koncertach! (śmiech). Zapraszam wszystkich może nietypowo... cały czas jestem pod wpływem refleksji związanych z klipem... dziś jesteście na tym padole, jutro może Was zabraknąć... korzystajcie z uroków życia, bądźcie życzliwi, wspierajcie się a wróci to do Was po dwakroć... w naszym przypadku ze sceny! Do zobaczenia!

Spoko, spoko, widzimy się na pewno (śmiech). A co tam u Kota słychać? Grzeczny jest? Bo w końcu wiosna jest... (śmiech)

U Kota jak zwykle robota (śmiech) - ostatnio przerabiał Pana Tadeusza i wspominał Jacka Soplicę (śmiech)

Haha... cały Kot (śmiech) Dobra, miał być krótki wywiad (śmiech)... to kończymy, ok? Dzięki za poświęcony czas i udzielone odpowiedzi. Ostatnie słowo do czytelników MetalSide zostawiam Tobie. Cześć i chwała!

Ja również Ci dziękuję i do zobaczyska na koncertach i naszym fanpage czy też youtube! Stay rock!


Autor: Gumbyy

Data dodania: 18.05.2015 r.© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!