Chainsaw - "Smarowanie piły łańcuchowej"


Długo to wszystko trwało, wreszcie mamy jednak kilka konkretów. Nowe dziecko Chainsaw zatytułowane "Evilution" ukazało się w serwisie Muzzo. Za kilka dni na rynku pojawi się także tradycyjna wersja w formacie Audio CD. Zachęcamy do ściągania nowej płyty a w międzyczasie do rzucenia okiem na poniższy wywiad. Dziś krótko, za jakiś czas przepytamy chłopaków zdecydowanie solidniej.

MetalSide: Nowa płyta w Muzzo. Zapytam prosto z mostu, dlaczego tak?

Maxx: Dlatego, że to coś nowego (śmiech) Dlatego, że żadna wytwórnia nie jest w stanie zrobić takiej kampanii promocyjnej jaką robi Interia i Muzzo. To jest najważniejszy aspekt!

Widziałem, że na podobny krok zdecydował się Tomek Lipnicki i jego Lipali, może to właśnie dzięki niemu "Evilution" posłuchamy za darmo przed tradycyjną premierą?

Na podobny krok zdecydował się zespół Ptaky i nie ukrywam, że po rozmowie z nimi byliśmy już pewni, że chcemy udostępnić płytę w sieci. To przyszłość... porozmawiamy może za 5 lat i wspomnisz wtedy moje słowa!

Data premiery zapewne nie wzięła się znikąd? 15 kwietnia to przecież Twoje urodziny.

Panowie z Interii zarzucili temat "połowa kwietnia", więc tak wyszło (śmiech). Urodzin nie dało się przesunąć, poza tym stwierdziłem, że to fajny prezent dla fanów i dla siebie! Początkowo chcieliśmy aby premiera odbyła się w prima aprillis ale nie zdążyliśmy z kampanią promocyjną.

Nie obawiacie się, że nieco starsi fani potraktują ten materiał jako "coś gorszego", skoro zamieściliście cały krążek w Internecie? Wiele osób nie chce i nie lubi słuchać muzyki z komputera.

Nie obawiamy się. Jeśli z góry założą że to "coś gorszego" to nie są naszymi fanami. Wystarczy kilka kliknięć i płyta jest na kompie! Wystarczy więc odsłuchać aby stwierdzić czy "gorszy" czy "lepszy" materiał. Prawdziwi fani pytają nas kiedy będzie można nabyć płytę na krążku. Będzie to możliwe od 24 kwietnia.

Tak ogólnie, kogo to pomysł? Jak "zapali" to zasługi wszystkie przywłaszczy sobie Maxx, jak będzie do dupy zwalicie wszystko na Sebę? (śmiech)

To pomysł Jarka, który poparliśmy jednogłośnie a tak czy siak zwalimy wszystko na Sebę (śmiech).

Przyznam się szczerze, że nieco się zdziwiłem, gdy kilka tygodni temu napisałeś o premierze w Muzzo. Nie "modniej" byłoby udostępnić materiał w MySpace? Tak przecież ostatnio robi większość naprawdę znanych i lubianych kapel. Jak rozumiem Muzzo obiecało nowe samochody i trasę z Iron Maiden?

Może niektórzy nam to zarzucają, że gonimy za modą ale tak nie jest! Sam widzisz, nie ma nas na MySpace a jesteśmy na Muzzo. MySpace z tego co wiem "wyniósł się" już z Polski. Muzzo zaproponowało przede wszystkim klarowne warunki współpracy, wszystko na papierku. Muzzo niczego nam nie obiecało ani tym bardziej my im (śmiech). Wszystko jest na piśmie. Nawet po wygaśnięciu umowy promującej "Evilution" mamy otwartą furtkę do współpracy z Interią choćby w kwestii promowania klipu.

No właśnie, dochodzimy do sedna. Jaki pożytek z faktu umieszczenia całej płyty w tym serwisie będzie miał zespół Chainsaw? Korzyści finansowych zapewne nie będzie, chodzi Wam o jeszcze większą promocję?

Dokładnie! Skoro wytwórnie nie są w stanie jej zapewnić, to jest w stanie nam to dać Interia. Jeśli na przykład masz tam konto pocztowe, czatujesz z małoletnimi albo odwiedzasz działy muzyczne Interii, to śledź to do końca maja. Na pewno trafisz na banery bezpośrednio przekierowujące do strony, gdzie można pobrać naszą płytę. Ponadto dzięki Interii nawiązała się współpraca z miastem muzyki RMF FM czy Mystic Art.

Jak już padło MySpace i płyty tam dostępne to przyznaj się, udało Ci się przesłuchać kiedyś cały krążek tam udostępniony? Ja nigdy nie dojechałem do końca.

Ja nigdy!

Hehe, tak myślałem. Wracając do "Evilution". Leży sobie w Muzzo, będzie jednak jak już wspomniałeś dostępna również w tradycyjnej formie, płyty CD dostępnej na koncertach i poprzez Wasz sklepik internetowy. Jak rozumiem, wydajecie ją sami tak?

Oczywiście, Jak wspomniałem wcześniej, CD będzie od 24.04 dostępna na naszych koncertach, w naszym sklepiku na www oraz na oficjalnym sklepiku Chainsaw na allegro, który właśnie zakładamy. Będą promocje! Po co dawać zarabiać pośrednikom?

Też fakt! Coś ciężko Wam idzie znalezienie wydawcy. Mystic miał zapełniony kalendarz, a MetalMind co wymyślił?

Wymyślił umowę, która była nie do przyjęcia. Głownie mówimy tutaj o kruczkach prawnych powodujących zrzeknięcie się wszelkich praw do płyty. Pieniądze to nie wszystko...

Czyli tzw. "standard" jeśli chodzi o firmę Pana Dziubińskiego. Nie próbowaliście za granicą? Ja ten materiał znam już od dawna i moje zdanie znacie, śmiało z takim krążkiem można atakować zachód. Pamiętacie przecież jak chwalił Was na Wacken Magnus Rosen, głupio byłoby to zmarnować.

Nie próbowaliśmy. Mamy złe doświadczenie z Shark, a Nuclear Blast czy Century Media nie byłyby na pewno zainteresowane. Natomiast oddawać album 2-3 ligowym wytwórniom na zachodzie? Po co? I tak sprzedaliby prawa wydawnicze do MMP a my zostalibyśmy na lodzie...

A jak się ma sprawa z wytwórnią MVD, która swego czasu podawała nawet premierę "Evilution"? Dogadaliście się, czy olaliście temat? Prawda jest taka, że o wytwórni tej chyba nikt nie słyszał...

Pierwsze słyszę... ale zanim udzieliłem tej odpowiedzi poszperałem w sieci... Prawdopodobnie MVD miała kupić licencję od MMP (śmiech).

Na 100%, no ale temat ten stał się już jakby "nieaktualny" (śmiech). Co jeszcze będziecie działać w kwestii promocji? Może jakiś teledysk, jeśli tak to dlaczego akurat do "Burzoje...", przepraszam, do "Storm Lover" oczywiście?

1 i 2 maja kręcimy w Bydgoszczy klip do "Supernature's Queen". Będzie oczywiście Tytus i w sumie zaangażowane będzie w to przedsięwzięcie kilkadziesiąt osób! Scenariusz napisany przez Mariusza z UMB Films powalił nas wszystkich na kolana...

Miało być tylko o płycie na Muzzo, jednak kwestię zmiany składu przynajmniej delikatnie możemy ruszyć. Basisty to Wy utrzymać nie możecie na dłużej... Nie mam nic do Kota, ale przyznasz, że ciężko będzie mu zastąpić Marka. Dla wielu Maras jest jednym z najlepszych polskich basistów.

Z Kotem znamy się 10 lat! Miał grać w Chainsaw już w 1999 ale jakoś nie wyszło, my wtedy zaczynaliśmy, on uciekał przed wojskiem... wybraliśmy Demona i to była dobra decyzja. Uważam, że słusznie zrobiliśmy wybierając na to stanowisko właśnie Kota. To doświadczony muzyk-rzemieślnik z dość szerokimi horyzontami muzycznymi. Grał rock, metal a także jazzrock z Janusz Niekrasz Band. Jest dokładny, szybko opanował materiał, nie wydziwia na basie, nie szyje solówek tylko miażdży czaszki potężnym soundem ze swojej "lodówki" i "Rexa".

A tak właściwie co się stało? Marek dał sobie siana i przestał w ogóle muzykować?

Stało się tak, że Marek założył rodzinę i nie mógł poświęcać się tak jak nasza pozostała czwórka. Stwierdził, że go już to nie bawi, nie odczuwał satysfakcji z grania koncertów, prób itd. Przecież nie zrobisz dobrego muzyka z niewolnika prawda? Maras zasygnalizował nam to dużo wcześniej, toteż zmiana na stanowisku basisty odbyła się bardzo sprawnie i płynnie. Podkreślił tez, że gdybyśmy kiedykolwiek potrzebowali wsparcia na jakimś koncercie czy coś, to jest do naszej dyspozycji.

Powiedz jak wybraliście Kota? Był pierwszym i ostatnim kandydatem czy może przewinęło się kilku chętnych?

Było jeszcze dwóch. Jeden był mocny w gębie i nie dotarł na przesłuchanie a drugi mimo iż bardzo zdolny, potrzebowałby mnóstwo czasu na aklimatyzację. Kot pasuje do nas mentalnie, znakomicie smaruje piłę łańcuchową za pomocą wiśniowej Soplicy (śmiech), no i podniósł nam średnią wzrostu w zespole do 189 cm (śmiech).

Kolejny fan wiśniówki w Chainsaw? Nie mogę się doczekać w takim wypadku wypadów na koncerty... A co z Demonem? Nie był chętny ponownie złapać za instrument i dołączyć ponownie do Chainsaw. Sivy mógł to czemu Demon miałby tego nie zrobić?

Z Demonem nikt nie ma kontaktu, nie wiemy co porabia...

Dobra, miał być krótki wywiad więc nie będę teraz ciągnął za język. Przy okazji premiery tradycyjnej płyty pogadamy sobie o samych numerach, zmianach w składzie i innych przyjemnościach. Tymczasem materiał od wczoraj jest już w Muzzo, warto posłuchać bo "Evilution" to...

Najdojrzalsza, najcięższa, najlepiej wyprodukowana i dopieszczona płyta w działalności Chainsaw. Zróżnicowana wokalnie, szybsza od poprzednich, bardziej thrashowa, ciut bardziej nowoczesna i porywająca publikę na koncertach! Jak to powiedział Szymon Czech ze Studia X "Maxx, kurwa tu każdy refren jest hiciorem!" Zapraszam więc na www.chainsaw.muzzo.pl i na koncerty! Niech moc będzie z Wami!


Autor: Krzysiek

Data dodania: 19.04.2009 r.© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!