Wojciech Hoffmann - Poznań


Wojciech Hoffmann
Lizard King, Poznań - 16.11.2011


Wojtek Hoffmann, jeden z najlepszych polskich gitarzystów, członek zespołów Turbo, Non Iron, Czerwone Gitary, od kilu lat z mniejszym lub większym powodzeniem rozwija swoją karierę solową. Wydając w 2003 roku (jedyną jak dotąd!) płytę "Drzewa" pokazał swoje zupełnie inne muzyczne oblicze. Materiał prezentowany przez Hoffmanna to w dalszym ciągu hard&heavy, tyle że w konwencji progresywnej, instrumentalnej i wirtuozerskiej. W tym roku światło dzienne ujrzało DVD "Back To The Past" i właśnie w ramach promocji tegoż wydawnictwa Wojtek Hoffmann wystąpił u siebie w Poznaniu.

Występ naszego wirtuoza sprawił, że kameralny klub wypełnił się po same brzegi. Zadziwiająco mała scena poznańskiego Lizard King w niczym nie przeszkadzała muzykom, a tylko wzmogła kontakt "na wyciągniecie ręki" z publicznością. Wojtek z ekipą zagrali materiał z promowanego DVD uzupełniając go jeszcze kilkoma kawałkami z longplay'a i dwoma nowymi numerami. Na samym początku hołd dla Gary'ego Moore'a okraszony osobistym komentarzem Hoffmanna. Następnie m.in. "Pendolino", "Jam's Session", "Sahara Express", "Delhi", "NYC", a po przerwie na browara kolejna porcja świetnej muzyki z "Irlandzki", "Powrót Do Przeszłości" i pięknym "Małe Smutki Duże Na Dzieje" na czele. Koncert zakończyła bardzo dream theater'owa "Suita Drzewa", która bardzo dobrze podsumowała cały koncert.

Nie ma co, muzyka prezentowana przez Wojciecha Hoffmana, to muzyka na prawdę wysokich lotów, muzyka od serca, a do tego zagrana w bardzo atrakcyjny sposób. Każdy kawałek kończył się gromki brawami, nie sposób wręcz było słuchać obojętnie dźwięków, które Wojtek wydobywał ze swojej gitary. Trzeba jeszcze koniecznie dodać, że nie było by takiego efektu, gdyby nie znakomici muzycy z zespołu, ich solowe popisy niemniej zapierały dech. Tak wiec, panowie, czekamy na drugą płytę!
Na koniec tej krótkiej relacji chciałbym podziękować świetnej ekipie Lizard King!

Czołem!Autor: Herman

Data dodania: 30.11.2011 r.© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!