Scream Inc. - Lublin"Metallica & Symphony"
Scream Inc.
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - 22.10.2023 r.


Dnia 22 października 2023 r. o godzinie 18:00 Centrum Spotkania Kultur w Lublinie we współpracy z Agencją Brussa kolejny raz umożliwiło nam uczestnictwo w wydarzeniu muzycznym. Tym razem wystąpił ukraiński zespół Scream Inc. w składzie wokalista/gitarzysta Max Rozkrut, perkusista Andrew Liutyi, basista Olek Renda i gitarzysta Kris Renda wraz z ukraińską orkiestrą symfoniczną z Odessy pod batutą Vitalija Kovalchuka z utworami legendarnego zespołu Metallica. Scream Inc. cyklicznie koncertuje od wielu lat. Ma na swoim koncie ponad tysiąc koncertów odegranych w wielu krajach Europy. A program muzyczny trasy koncertowej "Metallica & Symphony" to znane hity z koncertowego albumu Metallica "S&M" (z roku 1999), do których pierwotnie aranżacje symfoniczne przygotował Michael Kamen, a następnie Andreyi Liutyi, perkusista zespołu Scream Inc.

Zaczynamy! Sala zapełniała się powoli. Z minuty na minutę przybywało słuchaczy, a o godzinie zero sala była już pełna. Widownia była zróżnicowana i wiekowo, i kulturowo. Nic dziwnego. Repertuar Metalliki ma bardzo różnych odbiorców. Ta legenda metalowej sceny zawsze budziła i budzi ogromne zainteresowanie, a przed sceną zawsze gromadzi tłumy. Jednak 22 października 2023 roku ta pełna sala publiczności w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie należała do zespołu Scream Inc. Ruszyła turbina! Na scenie jak fala wypływali artyści. Orkiestra symfoniczna licząca kilkanaście osób i zespół w czteroosobowym męskim składzie. Już po zajęciu swoich pozycji robili wrażenie. A pełna sala pasażerów czekała z niecierpliwością na podmuch wiatru by okręt popłynął. I popłynął... Orkiestra jak na Titaniku grała i nic, ani nikt im nie przeszkadzał, a panowie z dźwiękami metalowych riffów przemierzali wspólnie ocean.

Niesamowite widowisko. Niesamowita załoga, która z utworu na utwór coraz mocnej bujała okrętem. Frontman niejednokrotnie nawiązywał kontakt z publicznością zachęcając do wspólnej zabawy. Nie brakowało oklasków na stojąco, wspólnego śpiewu czy światełka do nieba. No cóż, utwory takie jak chociażby "The Call of Ktulu", "Master of Puppets", "The Memory Remains", "Unforgiven II", "Wherever I May Roam", "One", "Unforgiven", "Nothing Else Matters", "Enter Sandman" czy "Sad But True" i kilka innych potrafią rozbujać nie jeden okręt. A gra świateł w połączeniu z mocnymi metalowymi dźwiękami w duecie z symfoniczną nutą to wyprawa, która na długo pozostaje w pamięci. Wszystko robiło wrażenie. Ten pełen publiczności okręt zatapiał się w falach dźwięków. Nikt nie myślał o powrocie, wszyscy wtopieni w dźwięki artystów i śpiew wokalisty, który jak legendarna morska syrena, obdarzony urzekającym śpiewem, wabił słuchaczy jak żeglarzy prowadząc do pomieszania zmysłów.Ster statku należał też do perkusisty, który był jak burza na morzu. Naładowany energią dodawał blasku dzięki czemu okręt jeszcze bardziej lśnił w otchłani oceanu. Ten okręt nie zatonął. Do brzegu dopłynęliśmy wszyscy, ale z jakże nowym doświadczeniem i na pokładzie z uznanym za najlepszy na świecie cover band zespołu Metallica. Ta blisko dwu godzinna metalowo-symfoniczna wyprawa zakończyła się kilkoma wybranymi utworami w oryginalnych, albumowych wersjach odegranych już bez orkiestry symfonicznej ("Seek & Destroy", "Whiskey in the Jar").

Nie było bisów, ale podróż zakończyła się wielkim sukcesem, pełnym emocji i wrażeń. Zespół Metallica to wielka legenda metalowej sceny z ogromnym bagażem doświadczeń muzycznych, ale koncerty zespołu Scream Inc. też stają się już legendą. Tak myślę...
Autor: Sawa

Data dodania: 02.11.2023 r.© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!