1. Czas Pogardy
2. Ardtus Beilor
3. Legenda
4. Ostatnie tchnienieZespół Time Of Contempt powstał w 2011 roku, a pod koniec 2013 zaprezentował swoją pierwszą EP'kę zatytułowaną "Czas pogardy". Bardzo schludnie i elegancko wydany materiał od pierwszego kontaktu robi dobre wrażenie. No ale jak to mądrzy ludzie gadają: "Nie oceniajmy książek (płyt) po okładkach"... w takim razie nie pozostaje nic innego, tylko szybko zająć się muzyką.

Na EP'ce znalazły się cztery kompozycje, które zespół zarejestrował i wydał własnym sumptem. Muzycznie mamy tutaj heavy metal utrzymany w średnich tempach. Nie ma zbyt wielu galopad i instrumentalnych ganianek. Dosyć ciekawe i zadziorne riffy, mocno rockowa perkusja i bardzo zaangażowane... skrzypce. Tak tak, dopełnieniem dla dwóch gitar jest właśnie ten instrument. Muszę przyznać, że bardzo fajnie to wszystko poskładano. Skrzypce mają sporo "do powiedzenia" i brzmi to wyśmienicie. Skrzypaczka Kasia wkłada w swoją grę sporo serducha, co niewątpliwie dodaje wartości tej muzyce. Zresztą jest to instrument z duszą i to też słychać. Kompozycje są całkiem równe, zespół ma pomysł na muzę i dosyć pewnie kroczy swoją drogą. Produkcja jest zadowalająca, nic tutaj się nie gryzie i nie odstaje.

Osobna kwestia tyczy się spraw wokalnychm, tutaj na pewno potrzeba jeszcze wytężonej pracy. Wokale są, tak jakby lekko przestraszone i bez większej mocy. Jest poprawnie, ale jak dla mnie zbyt grzecznie. Oczywiście nie jest to jakiś wielki zarzut, raczej uwaga do poprawki w przyszłości. Co by tu jeszcze napisać mądrego? A nie będę się specjalnie silił, podsumujmy więc te kilkanaście minut muzyki zawartej na EP'ce "Czas pogardy".

Pierwsze małe wydawnictwo i od razu dużo dobrego można powiedzieć o zespole. Zaczynając od jakości wydania tej EP'ki (digipack), po muzykę zawartą na niej. Ta skierowana jest da odbiorców lubiących spokojniejsze i nastrojowe granie, ale też i z pewnym pazurem. Do tego dokładające sporo klimatu skrzypce (trochę w stylu zespołu Skyclad) i nieźle zaaranżowane kompozycje. Jestem generalnie na tak i czekam na większą dawkę muzyki zespołu Time Of Contempt.

Piotr "gumbyy" Legieć / [ 05.07.2014 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Time Of Contempt
Czas Pogardy

Time Of Contempt - 2013 r.
-/10brak recenzji© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!