1. Headhunter
2. Eat The Rich
3. Screaming in the Night
4. Ready to Burn
5. Night Wolf
6. Stayed Awake All Night
7. Stand And Be Counted
8. White Din
9. Russian WinterGdybym miał w kilku słowach określić styl grania szwajcarskiego Krokus powiedziałbym, że jest to skrzyżowanie AC/DC z Judas Priest. Zespół ten serwuje nam dawkę wyśmienitego rock'n'rolla opatentowanego heavy metalowymi wstawkami. Z jego bogatej dyskografii najbardziej zauroczył mnie "Headhunter" - jeden z najważniejszych w twórczości zespołu album, którego wypełnia nieposkromiona dawka energii.

Na początku dostajemy solidny zastrzyk energetycznego heavy grania w postaci utworu tytułowego. Dynamiczna perkusja, ostry, drapieżny wokal i solidny atak gitar. Trzeba przyznać, że wszystkie składniki z przepisu na heavy metal zostały odpowiednio dobrane. Dużo tu Judas Priest - w końcu tak ma wyglądać klasyczny heavy metal. "Eat The Rich" to dla odmiany wyśmienita porcja AC/DC. Hard rockowa moc, frajda i ostra jazda do przodu. Idealny kawałek do słuchania podczas jazdy samochodem. Po takiej dawce szaleństwa przychodzi czas na mistrzowski "Screaming In The Night". Jeden z najbardziej znanych przebojów w twórczości grupy. Niesamowity klimat, emocje i wzruszający refren. Jednym słowem cudowna ballada.

"W "Ready To Burn" formacja odzyskuje siły i zapodaje kolejny świetny hit. Ciekawie zaaranżowany został cover grupy Bachman Turner Overdrive - "Stayed Awake All Night". Jest równie fantastyczny jak oryginał, jeśli nie lepszy. Spadek formy towarzyszył grupie przy ostatnich dwóch utworach. "White Din" to chyba zwykły wypełniacz, a "Russian Winter" nie brzmi tak interesująco jak reszta albumu. O produkcję można być spokojnym - zatroszczył się o nią Tom Allom. Ten sam człowiek, który wyprodukował pierwsze trzy krążki Black Sabbath, kilka płyt Judasów, debiut Def Leppard oraz płyty wielu innych uznanych zespołów. Więcej chyba dopowiadać nie trzeba.

Z powodu częstych zmian składu w zespole, również styl muzyczny ulegał zmianie. Widać sporą różnicę jeśli chodzi o styl, w porównaniu np. z debiutem Krokus. Myślę jednak, że taki Krokus jaki obecny jest tutaj, brzmi najlepiej. Płyta pokryła się platyną w Stanach Zjednoczonych. Ponadto uważana była za najlepszą do tej pory w twórczości zespołu zarówno jeśli chodzi o sprzedaż jak i zawartość. Ballada "Screaming In The Night" stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ballad.

"Headhunter" to nieokiełznana, hard rockowa energia przyprawiona ostrością heavy metalu. Jeśli lubisz granie w stylu AC/DC czy Judas Priest, koniecznie zaopatrz się w ten krążek.

747 / [ 10.05.2014 ]Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Krokus
Headhunter

Arista - 1983 r.
8,5/10
© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!