1. The Darkest Night
2. Walls Of Fire
3. I'm Revolution
4. Abyss Of Hell
5. Nightrider
6. Battlefield
7. White SkullZespół Event Urizen powstał w 2010 roku, a EP'ka zatytułowana "Revolution" to ich pierwsze wyjście do ludzi. Mamy tutaj siedem kompozycji i niespełna 35 minut muzyki. Co ciekawe pierwsze cztery kawałki zostały zarejestrowane w 2013 roku, a trzy kolejne dwa lata wcześniej. Pomiędzy tymi utworami nie ma jakiejkolwiek różnicy jeśli chodzi o poziom i jakość, więc pozwolę sobie traktować je wszystkie jako jedną całość.

Muzyka Event Urizen to do bólu klasyczny heavy metal grany na starą modłę. Zdecydowanie pachnie tutaj latami 80-tymi i szeroko rozumianym nurtem NWOBHM. Inspiracje Iron Maiden są tak oczywiste, że nie warto z tym dyskutować. Chyba każdemu utwór "Walls Of Fire" skojarzy się z maidenowym "Wildest Dreams". Chcę jednak od razu podkreślić słówko "inspiracje", bo chłopaki nawet w najmniejszym stopniu nie próbują kogokolwiek kopiować. Utwory są utrzymane w raczej spokojnych tempach i dosyć swobodnie toczą się do przodu. Sporo w tym graniu interesujących riffów i zagrywek. Kompozycje są bardzo przemyślane i dosyć precyzyjnie poskładane. Słychać, że muzycy mają sporo umiejętności i talentu. Oczywiście nie jest to jakaś specjalnie oryginalna muzyka, bo taki klasyczny heavy metal jest już solidnie przeorany w każdym możliwym kierunku. Na szczęście chłopakom z Event Urizen nie brakuje pomysłów i całej tej EP'ki słucham z dużą przyjemnością.

Napisałem wcześniej, iż większość utworów utrzymana jest w spokojnych tempach. To teraz kilka słów o tych szybszych kompozycjach. W "Abyss Of Hell", czy "White Skull" Event Urizen pokazuje sporego pazura i wychodzi to całkiem przyjemnie. Efektownie pędzące gitary (bo to one na całym materiale są kluczowe) i umiejętnie poprowadzona linia wokalna. Przyznam, że te szybsze kawałki najbardziej przypadły mi do gustu. Jak już wspomniałem o wokalach to nie sposób nie zauważyć, że Łukasz Krauze bardzo umiejętnie układa swoje linie i pomimo niezbyt częstych wycieczek w "górki" potrafi urozmaicić swój śpiew.

Cały materiał brzmi bardzo ciekawie i na pewno warto zwrócić uwagę na ten zespół. Szczególnie jak ktoś gustuje w taki klasycznie granym heavy metalu. Ja na pewno będę pilnie nasłuchiwał wieści z obozu tego zespołu. A Was zapraszam do zapoznania się z tym zespołem, bo ta muzyka jest naprawdę na bardzo dobrym poziomie. Polecam wszystkim fanom Iron Maiden, czy starego Gamma Ray...

Piotr "gumbyy" Legieć / [ 21.01.2014 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Event Urizen
Revolution

Event Urizen - 2013 r.
-/10brak recenzji© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!