1. Livin' Without Fear
2. Blade Of Katana
3. Phoenix On Fire
4. Neverending World
5. Heart Of Tokyo
6. Asia In Sight
7. Across The Stars
8. Rebel Ride
9. Quest For HadesSkandynawia to obszar, gdzie tradycyjny heavy metal ciągle cieszy się popularnością. Przyczyną tego zjawiska z pewnością jest dofinansowywanie zespołów grających taką muzykę (coś takiego przydałoby się w naszym kraju). Dzięki temu znajdują się jeszcze młode zespoły, pełne zapału i energii, czerpiące z klasyki. White Wizard, Cauldron, Skull Fist, Dark Illusion - to tylko niektóre zespoły korzystające z osiągnięć heavy metalowych legend.

Katana dużo czerpie z Iron Maiden i słychać to zarówno po stylu muzycznym jak i po barwie głosu wokalisty przypominającą Dickinsona. Zaprawione jest to niesamowitą melodyjnością, dlatego też nietrudno dostrzec pop rockowe naleciałości. Grupa dobrze czuje się w takich kawałkach jak "Living Without Fear", "Blade Of Katana" czy "Heart Of Tokyo", który jest tu jej najstarszym numerem. Występują w nich liczne melodie, ale nie ma mowy o przesycie. Ponadto utwory oprawione są solidnym, ostrym i nowoczesnym brzmieniem, a także wirtuozerskimi solówkami. "Neverending World" to kawałek, w którym najbardziej uwidaczniają się inspiracje Iron Maiden, zwłaszcza w refrenie. Nie jest to jednak zbyt udany hołd dla Żelaznej Dziewicy. O mierności utworu świadczą kompromitujące chórki oraz monotonia. Słychać wyraźnie, że Katana za wszelką cenę chce upodobnić się do swych idoli, łudząc się, że gra dobry heavy metal. Niestety, inspiracje uznanym zespołem nie wystarczają.

W nieco innym klimacie mamy "Asia In Sight". Epickość i patetyczność to cechy charakteryzujące ten kawałek. Wyróżnić można tu jeszcze "Rebel Ride", ten zaś jest ukłonem dla brytyjskiego grania lat 80-tych. "Quest For Hades" to kolejna zbezczeszczona kompozycja w stylu epickich utworów Iron Maiden. Zespół najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy, że kaleczy utwory, które wydają się być true. Im mniej członkowie dają od siebie, tym gorzej to wychodzi.

"Heads Will Roll" to przykład tradycyjnego metalowego grania, adresowanego do młodych osób. Starzy wyjadacze raczej nie znajdą tu nic dla siebie. Nie da się natomiast zaprzeczyć temu, iż album zagrany został z pełnym poświęceniem, werwą i zapałem. Klarowna produkcja idealnie oddająca dynamizm utworów również na plus. Za naśladowanie Harrisa i spółki Katana nigdy nie powinna się brać. Świetnie za to odnajduje się w melodic metalu z elementami glamu i taką muzykę członkowie powinni nam dostarczać.

747 / [ 27.10.2013 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Katana
Heads Will Roll

Rambo Music - 2011 r.
7,5/10brak recenzji© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!