1. Upcoming Terror
2. Evil Command
3. Warrior Of Revenge
4. Hellhounds
5. Reek Of DeathRaging Death to młodziutka jeszcze stażem kapela, a "Pestilent Waste" to ich pierwsze demo. Chłopaki wpadli mi w ucho przy okazji jakiegoś wrocławskiego koncertu i efektem tego jest ta recenzja. Pięć utworów i 16 minut muzyki, tak wygląda ta thrash metalowa wyprawa w czasie. Muzycy fundują nam wycieczkę w przeszłość... tak ze trzy dekady jakby dobrze policzyć.

Krótko mówiąc mamy cholernie oldschoolowy thrash, ten jeszcze dziki i nieokrzesany, z tym lekko punkowym pierwiastkiem szaleństwa. Sporo w tym graniu młodzieńczej werwy i fantazji. Chłopaki specjalnie nie kombinują, tylko młócą ile sił bozia dała. Sporo w tej muzyce jeszcze niedociągnięć i potknięć, no ale to pierwsze demo, więc na sporo można pozwolić. Jednocześnie nie sposób odmówić Raging Death potencjału i możliwości. Numery nie nużą i mają w sobie dużo dobrych dźwięków. Nieźle to wszystko wychodzi szczególnie w kwestii instrumentalnej. Momentami naprawdę wygląda to całkiem smakowicie i w przyszłości z tej kapeli może być sporo dobrego. Zdecydowanie archaiczne brzmienie sporo obdziera z tej muzy - nawet nie chcę wiedzieć gdzie i w jaki sposób to demo było nagrane. Na żywo to wszystko brzmi z wiele większym pazurem i nabiera mocy.

Cóż... jakoś wypadałoby podsumować ten materiał. Stary, dobry thrash metal w dosyć solidnym wykonaniu. Pachnie tutaj pierwszymi płytami Kreator, czy Megadeth - ale umówmy się, żeby nie brać tego zbytnio do serca. Raging Death sporo od siebie dokłada do tej muzy i młóci po swojemu. Na pewno warto zapamiętać nazwę zespołu i przy jakiejś koncertowej okazji sprawdzić co i jak. Jak na razie jestem nastawiony "na tak" do tego grania i mam nadzieję, że w przyszłości będę miał okazję recenzować ich kolejne (już większe) wydawnictwo.
Piotr "gumbyy" Legieć / [ 13.04.2013 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Raging Death
Pestilent Waste

Raging Death - 2012 r.
-/10brak recenzji© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!