1. Persecutoria
2. Dahlia Nocte
3. Nefarius
4. Anima VilisOf No Avail to zespół z Olsztyna, który powstał w 2007 roku. Cztery lata później pojawiła się wydana własnym sumptem EP'ka "Persecutoria". Specjalnie nie ma już tutaj co więcej napisać, więc przechodzimy do materiału zawartego na krążku.

Demo "Persecutoria" to cztery, niezwykle wyraziste numery. Mamy tutaj gęsto tkane, mięsiste riffy, dosyć melodyjne sola i sporo ciężaru. Piorunujące wrażenie robią szybkie partie instrumentalne. Naprawdę kapitalnie to chłopakom z Of No Avail wychodzi. Zastanawiam się właśnie jak zaszufladkować ten zespół (taa... to moje ulubione zajęcie...). Cóż... na pewno jest tutaj odrobina death metalu, ale bez ekstremy i wyziewów, są patenty znane z heavy, a do tego odrobina melodii i naleciałości metalcorowych. Jak widać muza jest niejednorodna i.. dobrze. Przykuwa uwagę i zachęca do głębszego poznania.

Coś bym pomarudził... no tak. Przydałoby się coś pokombinować z liniami wokalnymi, bo jak na razie jest trochę jednostajnie i monotonnie. To chyba taka jedyna uwaga odnośnie "Persecutoria". Więcej nie będę wymyślał, bo nie ma potrzeby. Te cztery utwory pokazują, że zespół ma pomysł na swoją muzę, komponować ciekawy materiał potrafi, a i umiejętności stricte muzycznych nie brakuje. Materiał jest bardzo wyrównany, utrzymujący się na dobrym poziomie, z momentami na dodatkowy plusik. Jak na pierwsze "wyjście do ludzi" to całkiem dobra robota, tak trzymać dalej.

Piotr "gumbyy" Legieć / [ 03.09.2012 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Of No Avail
Persecutoria

Of No Avail - 2011 r.
-/10brak recenzji© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!