1. Pornography Takes Everything
2. Human's Dilemma
3. Protector Of Reality
4. Holy Hate
5. Fight Fire With FireMortus to thrash metalowa załoga która powstała w 2004 roku. Chłopaki w 2007 roku nagrali demo "Ready To Kill", a w 2009 kolejne, które otrzymało tytuł "Human's Dilemma". Zajmiemy się tutaj tą drugą pozycją.

"Human's Dilemma" to 5 kompozycji - 4 autorskie i jeden cover słynnego zespołu. Mortus prezentuje nam niezwykle żywiołowy i agresywnie zagrany thrash metal, który momentami ucieka w death metal. Wściekle grane riffy, precyzyjna perkusja i niezbyt "przyjemny" wokal. Sporo w tym wszystkim złości, jadu i agresji. Dodajmy do tego jeszcze całkiem zgrabne i pomysłowe solówki i mamy kompletny obraz. Thrash metal według Mortus jest staroświecki i sięgający do lat dawnych. Bez problemu tutaj można usłyszeć inspiracje pierwszymi płytami Kreator, Slayer, czy nawet Venom. Jakby tak głębiej poszukać, to i kolejne zespoły można by wskazać... ale przecież nie o to chodzi. Chłopaki z Mortus swoją muzę mają i tutaj nie ma sensu wyszukiwać cudów.

Pierwsze cztery utwory to old schoolowy thrash metal, który podano w lekko odświeżonej formie. Utwory brzmią jednorodnie i są dosyć podobnie do siebie. Oczywiście nie ma najmniejszego problemu, żeby po kilku przesłuchaniach nie pozostały w głowie. Każdy z nich ma swoją historię i cechy charakterystyczne. Instrumentalnie zespół brzmi bardzo dobrze, a wokal jest idealnie wpasowany w resztę. Słychać tutaj, że wszystko jest poukładane i skomponowane z wizją. Nie ma tutaj jakiegoś amatorskiego pogrywania. Muzycy swobodnie poruszają się w obrębie swojego grania, a dodatkowym plusem są deathowe wycieczki, które dodają mocy. Wszystko znajduje się na swoim miejscu i sprawia sporo frajdy ze słuchania. Jak dla mnie ta muzyka jest kompletna i tutaj należy tylko pochwalić zespół Mortus. Moim faworytem z tej demówki jest utwór tytułowy "Human's Dilemma". Niesamowicie rozpędzony, motoryczny i z kapitalnym zwolnieniem (ach ta perkusja!). Dodatkowym smaczkiem jest świetne solo. No po prostu klasa. Ach... i jeszcze słówko o coverze. "Fight Fire With Fire" zagrany jest tak, że czapki z głów. Chłopaki po prostu sporo dołożyli od siebie i wyszło kapitalnie.

Jakieś podsumowanie byłoby na miejscu... hmm... cóż... mogę napisać jedynie, że czekam niecierpliwie na pełnowymiarowe CD zespołu Mortus i mam przekonanie, że to będzie kawał świetnego grania. Demo "Human's Dilemma" wzmaga apetyt i zapowiada srogą ucztę.

Piotr "gumbyy" Legieć / [ 28.05.2011 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Mortus
Human's Dilemma

Mortus - 2009 r.
-/10brak recenzji© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!