1. Serce
2. Tired
3. Dark Room
4. "S"Bardzo ładnie wydana EP'ka zespołu Latimeria z 2009 roku nie ma tytułu, więc przyjmujemy "Latimeria" za obowiązujące. O tej kapeli nie miałem najmniejszego pojęcia, no ale zawsze musi być ten pierwszy raz. Początek wspólnego grania to rok 1997 i w dorobku... na pewno jedna EP'ka. A tak szczerze mówiąc, to po prostu nie wiem, czy zespół coś więcej w swojej dyskografii posiada.

"Latimeria" to 4 autorskie kompozycje, które lokują się na pograniczu heavy metalu, rocka i czegoś pośrodku. Muzyka dosyć oryginalna, omijając schematy i niedająca się łatwo zaszufladkować. Mamy tutaj jakieś elementy gotyckiego grania, nie brakuje też nutki tzw. klimatów, no i co najważniejsze - sporo tutaj też patentów typowo heavy metalowych. Najwyraźniej Latimeria czerpie swoje inspiracje z różnych przegródek. I dobrze. Słychać, że zespół jest pewny tego co gra i nie ma problemów z tworzeniem tej muzyki. Sporo w tym zabawy i kombinowania. Każdy utwór to osobna historia i sporo się tutaj dzieje.

Jest to dosyć specyficzna muza i nie każdy się do niej przekona właśnie poprzez tą różnorodność. Z jednej strony pojawia się myśl, że zespól jeszcze nie do końca odnalazł się w swojej muzyce i wciąż jest na etapie poszukiwań. A z drugiej - gdzieś tam w głowie zostało zasiane ziarenko przekonania, iż Latimeria właśnie swoje gra. Trudno to dzisiaj jednoznacznie ocenić i najwyraźniej trzeba poczekać do większej ilości muzyki tego zespołu.

I jeszcze raz pochwalę zespół za jakoś wydania tej EP'ki. Efektowny digi pack i wszystko w tym temacie. Brawo!

Piotr "gumbyy" Legieć / [ 21.05.2011 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Latimeria
Latimeria

Latimeria - 2009 r.
-/10brak recenzji© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!