1. World Terror
2. Jeden z milionów
3. Hell'n'Roll
4. Chwyta i rozpruwa
5. Wariat
6. Snajper
7. PociskMetaliator to jak łatwo się domyśleć (spoglądając tylko na nazwę) thrash metalowa załoga. Ekipa pochodzi z Warszawy i w swoim dorobku maja jak na razie tylko demo "Jeden z milionów" z 2010 roku. Mamy tutaj aż 7 utworów, co w przypadku demówki rzadko się zdarza. Muzycy zespołu Metaliator mają dosyć swobodne podejście do thrash metalu. Całość jest oczywiście oparta na typowych i charakterystycznie ciętych riffach. Do tego solidne wsparcie sekcji, która sporo dokłada "do pieca". Ale mamy tutaj trochę zwolnień, wypuszczeń na przykład basu, czy innych tego typu urozmaiceń. Słuchając tej demówki odnoszę wrażenie sporego luzu w tej muzyce i wychodzi z tego taki fajny rockendrollowy thrash metal. Nie ma tutaj ekstremy i mega ciężkości. Dostajemy za to sporo ciekawych riffów, niezłe solówki i dosyć udane kompozycje. Niewątpliwie takie granie świetnie wychodzi i sprawdza się na żywo

Osobne słówko dla strony wokalnej - mamy tutaj za mikrofonem kobitkę, ukrytą pod pseudonimem Mila. Głos raczej umiarkowanie agresywny, ale z odpowiednim pazurem do tej muzy. Dosyć charakterystyczna barwa, który wprowadza dużo dobrego do muzyki Metaliator. No i spore wyzwanie jeśli chodzi o teksty w języku polskim. Same kompozycje dosyć złożone, pokombinowane i całkiem sprawnie zaaranżowane. Jak już napisałem wcześniej - nie brakuje tutaj smaczków i ozdobników, co tylko dodaje uroku tej muzyce.

Utwory są utrzymane na jednym, dosyć równym poziomie. Grane przeważnie w średnio-szybkich tempach z duża dawką pozytywnej energii. Słucham tego dema z dużą przyjemnością i intryguje mnie ta muza. Oczywiście można tutaj wytknąć małe zróżnicowanie w liniach wokalnych, czy też coś tam jeszcze. Dla mnie to nie stanowi problemu i przyjmuję demo "Jeden z milionów" z dużym kredytem zaufania. Słychać, że zespół wie co chce grać, w pełni odnajdują się w tej muzie. Dodatkowo potrafią komponować niebanalne utwory i dosyć inteligentnie je zaaranżować. Duży plus za to granie i cieszy mnie, że kolejna polska kapela ma z czym wyjść do ludzi i oczywiście patrzę z nadzieją w przyszłość zespołu Metaliator.

Piotr "gumbyy" Legieć / [ 02.04.2011 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Metaliator
Jeden z milionów

Metaliator - 2010 r.
-/10brak recenzji© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!