01. Infected Nation
02. Now Demolition
03. Nosophoros
04. Genocide
05. Plague To End All Plagues
06. Devoid Of Thought
07. Time No More
08. Metamorphosis
09. Hundred Wrathful DeitiesEvile to kolejny zespół, który wybił (i wciąż wybija) się na fali popularności thrash metalu. Na dodatek jest to zespół brytyjski, więc można mieć nadzieję, że nie jest tak skażony amerykańskością okolic Bay Area. Co tu dużo gadać - debiut był niezły, więc słuchamy i tej płytki.

Na "Infected Nations" dostajemy dokładnie to, co na poprzednim krążku. Brutalny thrash, który łączy melodyjność właśnie sceny USA z germańskim ciężarem (chociaż elementy tego pierwszego są znacznie bardziej wyczuwalne). Na początku jest całkiem przyjemnie - dobre riffy, mocna sekcja, wirtuozerskie sola. Jednak muzyka ta zaczyna nudzić już podczas drugiego utworu. Dzieje się tak, ponieważ kompozycje są co najmniej o połowę za długie. Wydaje się, że chłopaki chyba po prostu nie mieli pomysłów na niektóre utwory. Ja rozumiem, że to thrash i na zbytnie udziwnienia nie ma tutaj miejsca, coś można było jednak zrobić. Tym bardziej, że Evile pokazuje, że potrafi tak grać, 11-minutowy instrumental "Hundred Wrathful Deities" jest tego najlepszym przykładem. Mimo swojej długości kompozycja nie nuży, a wręcz przeciwnie - autentycznie wciąga.

Szkoda, że innych kawałków tak, z pomysłem, nie rozwinięto. Bardzo przeciętny jest również wokal Matta Drake'a, jeszcze pogłębia wrażenie słuchania w kółko tego samego utworu. Płyta może się podobać, ma dużo dobrych riffów i solówek, jest przy czym pomachać głową. Jednak monotonia jak dla mnie zabija ten album.

s7mon / [ 29.11.2009 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Evile
Infected Nations

Earache - 2009 r.
6/10brak recenzji© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!