01. Eyes Of Darkness
02. Wonderland
03. The Four Horsemen
04. Brandnew World
05. When The Sun Goes Down
06. Shadows Of The Light
07. Keep Flying
08. Battlefield Of Life
09. One Million Faces
10. At The Crack Of Dawn
11. Angel
12. Larger Than Life
13. Lost In Love (Bonus Track)
14. Shadowman (Videoclip)
15. RockmineJak słucham dokonań takich grup jak Axxis, o której zaraz będzie mowa, aż dziw bierze, a może nawet żal, że tak mało osób zna te zespoły. Wszak jest to kawał świetnego hard rocka. Muszę się przyznać, że gdyby nie przypadek sam pewnie żyłbym teraz w nieświadomości istnienia tej kapeli. Otóż mój brat podczas pobytu u mnie zostawił przypadkowo krążek tej kapeli o nazwie "Eyes Of Darkness". Kiedy go znalazłem musiałem się z nim zapoznać (z czystej ciekawości). Po kilku przesłuchaniach doszedłem do wniosku, że jest tu może kilka ciekawszych momentów, ale ogólnie płyta jest przeciętna. Dopiero po nieco dłuższym obcowaniu z tym albumem poznałem w pełni jego walory.

Krążek, o którym będzie mowa w tej recenzji to ósmy album (wliczając w to koncertówkę) Axxis. Jej poprzedniczka "Back To The Kingdom" wyznaczyła "Oczom ciemności" bardzo wysoką poprzeczkę, ponieważ była to płyta naprawdę świetna. Tak więc rodzi się pytanie: czy "Eyes Of Darkness" jest godną następczynią "Powrotu do Królestwa"? Wydaje mi się, że tak. Powiem nawet więcej - moim zdaniem jest lepsza! Być może to przez sentyment, że była to pierwsza płyta tej grupy, jaką usłyszałem, ale jak ktoś oczekuje od recenzenta maksimum obiektywizmu, to chyba nigdy się nie doczeka. Więc powracając do omawianego krążka, co właściwie otrzymaliśmy? Jest dużo świetnych melodii, wesołych numerów, ciekawych riffów, czyli wszystko to, do czego przyzwyczaił nas Axxis na swoich poprzednich produkcjach. Nie jest to jednak płyta idealna, bo są tutaj także słabsze momenty, a czasem nawet nudnawe. Ale po kolei. Błyszczy przede wszystkim "Wonderland" - bardzo wesolutki numer, który z powodzeniem mógłby znaleźć się na "Back To The Kingdom". Jest w pewnym sensie kontynuacją przebojowego "My Little Princess" z tejże właśnie płyty. Bardzo fajny riff przewodni i melodia w refrenie w głównej mierze składają się na piękno tego numeru. Nie można zapomnieć także o "When The Sun Goes Down" z przyjemnym, basowym intrem. Ale to jeszcze nic... "At The Crack Of Dawn". Ten numer mnie powalił. Przepiękna melodia w refrenie. Szczerze mówiąc mnie ten numer nigdy ani na moment się nie znudził, a słuchałem go dziesiątki razy. Po prostu rewelacja. Tak samo sprawa ma się z "Larger Than Life". Jeden z szybszych numerów na płycie. Nie da się tego z pewnością opisać słowami - tego trzeba posłuchać.

Jak wspomniałem wcześniej, płyta ta posiada także kilka minusów. Takim głównym elementem, który mnie denerwuje są przede wszystkim teksty. Nie we wszystkich kawałkach, ale ogólnie nie są one najwyższych lotów. Druga rzecz to utwór "The Four Horsmen". Jest to co prawda cover mało znanej grupy Aphrodite"s Child, ale na pewno nie należy on do udanych kawałków. Jednak najbardziej "bolą mnie" utwory "Angel" i "Lost In Love". Oba wymienione numery to ballady, które potwierdzają, że tego typu granie nie należy do najmocniejszych punktów Axxis. Wcale nie obraziłbym się, gdyby ich tutaj zabrakło. Chociaż wyjątek od reguły stanowi "Brand New World", który jest także balladą, ale jakże miłą dla ucha, czego nie można powiedzieć o dwóch wcześniej wymienionych numerach.

Ogólnie więc mówiąc płyta "Eyes Of Darkness" to kawał świetnie zagranego hard rock"a, który z pewnością wpadnie w ucho nawet tym wybrednym odbiorcom. Mamy słabsze momenty, ale jednak jako całość, jest to płyta wyrównana i bardzo dobra. Jeśli ktoś nie zna jeszcze Axxisu, to w ciemno mogę polecić mu tę produkcję - jak właśnie z nią zaczynałem i teraz ta kapela zajmuje czołowe miejsce w moim prywatnym, hard rockowym rankingu. Warto!

Banan / [ 23.12.2003 ]
 -  Time Machine

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Axxis
Eyes Of Darkness

Massacre - 2001 r.
7,5/10 -  Time Machine© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!