01. Fed By Stones
02. All-Solutions
03. Knew I Would
04. Kings Fall
05. Hearts Are Free
06. The King Of It All
07. Sing My Song
08. Silently Croving
09. Truly
10. Painted
11. Sad As The WorldOd ukazania się poprzedniego solowego albumu Michaela Kiske minęło aż 7 lat. W międzyczasie założył on zespół SupaRed, który jednak nie przetrwał zbyt długo; a także nagrał wokale do projektu Place Vendome (no i zaliczył kilka gościnnych występów). Płyta SupaRed sprzedawała się słabo, po rozwiązaniu grupy Michael zapowiedział, że nie będzie już tworzyć w hard rockowym klimacie, że więcej do tej sceny nie pasuje.

Jaka jest zatem jego nowa płyta? Bardzo melodyjna, spokojna, lekka i przyjemna, taka pop-rockowa, zdominowana przez akustyczne gitary. Za większość ich partii odpowiada sam Michael, gra też tu na klawiszach (i objął rolę producenta). Gitarę obsługuje też Sandro Giampietro, bas Fontaine Burnett, a za perkusją zasiadł kolega Michaela z czasów szkolnych i Ill Prophecy (jego pierwszego zespołu) - Karsten Nagel. Dodatkowo pojawiło się kilku gości - usłyszymy tu trochę skrzypiec, puzonu, fortepianu, a także żeńskich wokali.

Album jest udany, utwory są ciekawe, wpadają w ucho. Wszystkie są na wysokim poziomie, jedynie "Sing My Song" trochę odstaje na minus, ale nie jest zły. Jeśli zaś miałbym wskazać najlepszy, to byłby to zdecydowanie "Painted". Kiske może i nie wykorzystuje tu pełni swoich możliwości wokalnych, ale sprawdza się w takiej muzyce świetnie, o czym zresztą mieliśmy okazje się przekonać już wcześniej.

Muzyka Michaela od czasu jego pierwszego albumu - "Instant Clarity", na którym jeszcze pobrzmiawały echa Helloween, nie ma z metalem nic wspólnego. Jeśli do tej pory komuś to nie odpowiadało, to album, który nawet koło hard rocka "nie leżał" też pewnie nie podejdzie. A wszystkim tym, którzy lubią posłuchać lżejszej muzyki, mogę szczerze polecić tą płytę. Zresztą najlepiej samemu posłuchać najpierw sampli, można je znaleźć na oficjalnej stronie Michaela (www.michael-kiske.de).

Ramza / [ 05.09.2006 ]


! Kup Płytę !
www.mystic.pl


brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Michael Kiske
Kiske

Frontiers - 2006 r.
7,5/10brak recenzji© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!