01. Transdimensional Revelation
02. Pure
03. Lost In The Depths Of Me
04. Again Will The Fire Burn
05. The Song Of The Earth
06. Cry Of A Restless Soul
07. Think Not Forever
08. Highlander (The One)
09. DeliveranceLost Horizon pokazało wszystkim niedowiarkom, że "Awakening The World" nie był tylko przypadkiem. W Szwedach drzemią ogromne możliwości. Znakomity debiut nie przeszkodził muzykom w pracy nad nową płytą, która pokazała, że kapela cały czas się rozwija i potrafi zaskoczyć nas czymś nowym. Wszystkim, którzy skazali grupę na pożarcie, na utonięcie w powodzi nowych kapel muzycy Lost Horizon powiedzieli "NIE!!!". Nagrali "A Flame To The Ground Beneath", album wręcz kapitalny.

Do Wojtka Lisickiego i spółki dołączyło 2 nowych muzyków i od razu widać zmianę. Nowe kompozycje Lost Horizon są zdecydowanie bardziej dojrzałe, lepiej zaaranżowane, wypełnione świetnymi melodiami, ale co ważne epicki charakter, szybkość i ostrość poszczególnych kawałków została. Zresztą połączenie tych wszystkich elementów muzycy wykonali po prostu genialnie. Dalej mamy tu galopujące rytmy, znakomite duety gitarowe. Czasami wręcz speed metalowe zagrywki. Taka muzyka może się podobać. Szczególnie jeżeli słucha się jej bardzo głośno. Mówię Wam totalny odjazd.

Teraz trochę o zmianach bo te są. Kilka miesięcy temu w rozmowie ze mną Wojetek Lisicki powiedział, że płyta będzie inna i tak w rzeczywistości jest. Kompozycje są bardziej rozbudowane, nie są to już zwykłe power metalowe utwory, ale znakomicie zaaranżowane, zagrane z ogromnym rozmachem epickie hymny, coś w stylu "The Kingdom Of My Will" z debiutu.

Słuchając gitar można dojść do wniosku, że miejscami brzmią wręcz thrashowo. Niektóre riffy po prostu rozwalają czaszkę. Ostre jak brzytwa wiosła plus znakomicie brzmiące klawisze i genialny Daniel Heiman to cały "A Flame To The Ground Beneath". Zresztą o umiejętnościach tego pana nie ma co się rozwodzić, to co wyprawia za wokalem przyprawia czasami o ból głowy. Trzeba mu przyznać, że miejscami potrafi ostro wydrzeć ryja :).

"A Flame To The Ground Beneath" to krążek najwyższych lotów. Z czystym sercem stawiam 9, kto się nie zgadza jego problem, ja słucham go po kilka razy dziennie chociaż innych ciekawych krążków nie brakuje.

Krzysiek / [ 22.02.2003 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Lost Horizon
A Flame To The Ground Beneath

Music For Nations - 2003r.
9/10brak recenzji© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!