01. Poziom 4Leshy to założony w 2016 roku zespół, mający na swoim koncie na razie tylko jeden, skąpany w doom-metalowej smole album: "Beyond the Void". Niedługo chłopaki wypuszczą w świat jego następcę, którego zapowiadają dwa single: "Psychopomp" oraz "Poziom 4". Ja chciałbym Wam bliżej przedstawić to drugie wydawnictwo, dostępne tylko w formie cyfrowej na m.in. Bandcamp, Tidal, Spotify czy Deezer i okraszone dość średnią okładką, będącą ewidentnym screenem z oficjalnego teledysku.

"Poziom 4" to trwająca nieco ponad 7 minut i 30 sekund kompozycja, w której dzieje się tyle, że trudno się przez ten czas nudzić. Kawałek rozkręca się wprawdzie dość powoli, bowiem przez pierwsze 40 sekund słyszymy tylko dwie gitary. Gdy jednak do życia budzą się pozostali muzycy, to Leshy zaczyna pokazywać rogi. Średnie tempo, gitary wgniatające w błotnistą ziemię, świetna praca perkusji, zawodzące wokale Kosy - otrzymujemy doom metal najwyższej próby. Mniej więcej w połowie numeru wokalista zaczyna śpiewać coraz mocniej, a po jego growlowanych partiach... kawałek zaczyna pędzić niczym klasyki spod znaku wczesnego Black Sabbath! Z jednej strony zmiana dość zaskakująca, ale przy tym jakże pasująca do reszty kompozycji. W tej części błyszczą w szczególności gitarzyści: Tytman i Schnapps dostarczają dwie solówki, tworzące fajny, długi, nie pozwalający się oderwać popis.

Drugi singiel zapowiadający nowy album ciekawi i intryguje. To interesująca kompozycja, w której zespół kłania się ("by złamać kark") klasykom gatunku - choć na szczęście nie aż tak nisko, by można było mówić o kopiowaniu ich stylu. Pomimo długiego czasu trwania "Poziom 4" nie męczy i chce się do niego wracać, przez co jestem bardzo ciekawy reszty materiału, który trafi na nowe, pełne wydawnictwo grupy. Oby tylko w jego okładkę włożono nieco więcej pracy niż tutaj.Tomasz Michalski / [ 07.01.2020 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Leshy
Poziom 4

Leshy - 2019 r.
-/10brak recenzji© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!