1. Going Into Unknown
2. Inside Yourself
3. In The Name Of God
4. FoolVoid Of Sympathy to krakowska formacja, która powstała w 2015 roku. EP'ka zatytułowana "Lost In Thoughts" to ich pierwsze wyjście do ludzi. W zasadzie o kapeli nic więcej nie wiem, więc czym prędzej przechodzimy do muzyki zawartej na tym krążku.

Cztery numery i ciut ponad 19 minut muzyki. Klasycznie i tak w sumie powinno być. Zaczynamy od "Going Into Unknown". Fajnie cięty riff na początku i od razu rzuca się w ucho mięsista produkcja. Nieznaczne przyśpieszenie i wchodzi niski growl. Po chwili mamy przełamanie drugim głosem, który śpiewa czysto, ale i nisko. Wokalne przeplatanki mamy na całym materiale. No tak, w składzie mamy przecież dwie wokalistki. A no właśnie - nie zaznaczyłem tego wcześniej. Ten growlowy głos przypomina mi trochę to co się dzieje na płytach Arch Enemy. Spokojniejszy śpiew dla odmiany jakoś bez większych skojarzeń. Jak już jestem przy wokalach, to trochę męczy mnie ten drugi głos - nie lubię takiego przeciągania w śpiewie.

Muzycznie - bardzo fajne granie. Mamy jedną gitarę, bas i perkusję. Na szczęście riffy są na tyle gęste i "tłuste", że zupełnie nie brakuje drugiego wiosła. A jeszcze trzeba oddać sekcji, że bardzo elegancko chodzi. Świetne są te perkusyjne kilkusekundowe przyśpieszenia na stopie. Doskonale to zagęszcza muzę.

Utwory raczej utrzymane w średnich tempach, nikt tutaj z nikim się nie ściga. Muzycy mają ciągnątki do ostrego poszarżowania (początek "In The Name Of God"), ale jakby nie byli jeszcze zdecydowani w która stronę ta muzyka ma iść. No takie to uroki pierwszych EP'ek.

Ogólnie jak na pierwszy materiał to jest dobrze. Zobaczymy co z tego wykluje się w przyszłości. Cieszy, że produkcja "Lost In Thoughts" to pełna profeska, tak samo jak okładka. Tutaj wystarczył rzut oka i od razu wiedziałem, że zrobił ją Xaay. Na pewno sprawdzę kolejne wydawnictwo podpisane Void Of Sympathy.

Going Into Unknown:Piotr "gumbyy" Legieć / [ 23.10.2018 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Void Of Sympathy
Lost In Thoughts

Void Of Sympathy - 2017 r.
-/10brak recenzji© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!