1. Price Of Eugenics
2. Medical Murder
3. Give Me Your Flesh
4. Whore Of Babylon
5. Betrayed By God
6. Pathetic
7. NecropsyZespół Resurrection powstał w 2012 roku i w swoim dorobku ma demo "Death Is Necessary" i płytę zatytułowaną "Betrayed By God". O tym krążku właśnie mowa. Na CD trafiło 7 kompozycji, a całość trwa ciut poniżej 28 minut. To tyle jeśli chodzi o statystyki i przechodzimy do muzyki (jaki "piękny" rym mi wyszedł!).

Muza zawarta na "Betrayed By God" to soczysty i dosyć brutalny death metal. W zasadzie trudno tutaj napisać coś odkrywczego i niebanalnego. Pędzące riffy, mocarna perkusja z obowiązkowymi blastami i klasycznie brutalny growl. Dodatkowym smaczkiem są na pewno technicznie solówki, które zdecydowanie wyróżniają Resurrection w tej bardzo obszernej, death metalowej szufladzie. Świetnie te spokojniejsze sola kontrastują z nawałnicą, która przewala się przez cały materiał. Dzięki tym króciutkim przerywnikom nie ma się wrażenia monotonii i zmęczenia.

Momentami Resurrection solidnie daje do pieca (posłuchajcie "Whore Of Babylon") i grzeje do przodu z prędkością światła ("gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy"?) . Podwójna stopa i blasty solidnie masakrują słuchacza. No ale czy ktoś obiecywał, że będzie lekko, miło i przyjemnie? To jest death metal, tutaj nie ma litości i kompromisów. Mamy za to konkretną młóckę i rozpierduchę. Na szczęście są wspomniane momenty wytchnienia i dzięki temu ten materiał zyskuje w odbiorze.

Osobne słówko muszę zostawić dla kompozycji numer siedem, czyli "Necropsy". Resurrection w tym kawałku zaszaleli i zdecydowanie zwolnili swoje granie. Numer zaczyna się typową death metalową jatką, ale później pojawiają się bardzo interesujące zwolnienia i kombinacje z tempami. Muszę przyznać, że te wolne fragmenty idealnie kontrastują z deathową sieką. A spokojnie zagrana solówka robi na mnie piorunujące wrażenie. Kapitalny moment tego albumu! Klasa!

Słuchając "Betrayed By God" nie sposób oprzeć się wrażeniu, że to wszystko już było, że to ktoś, gdzieś już zagrał. Co nie zmienia faktu, że to kawał dobrej muzy. No cóż, death metal został już dokładnie spenetrowany i ciężko o jakieś nowości w tym graniu. Resurrection całkiem udanie debiutuje na naszym podwórku i mogą trochę namieszać w podziemiu. Umiejętności nie brakuje, pomysły ("Necropsy"!) też są, więc wszystko w głowach i rękach muzyków. Jeśli lubicie Morbid Angel, czy też Immolation, to posłuchajcie sobie i nasz Resurrection. Bo niby dlaczego nie?

Necropsy :Piotr "gumbyy" Legieć / [ 19.07.2016 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Resurrection
Betrayed By God

Resurrection - 2016 r.
7/10brak recenzji© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!