1. Hesitation
2. To The Core
3. Colors
4. Take Away My Pride
5. As You Walk Away
6. The Same HorizonZespół Swear The Empress to młodziutka stażem załoga debiutująca EP'ką, która najwyraźniej nie ma swojego tytułu. Na nasze potrzeby będziemy używali zastępczego określenia "EP 2015". O zespole dowiedziałem się w momencie skontaktowania się go ze mną, w celu podesłania materiału do recenzji. Jak to zwykle u nas bywa - płytka (bardzo schludnie wydana!) trochę odleżała na stosie materiałów do opisania... ale koniec końców przyszła kolej na Swear The Empress.

Muzyka według tej formacji jest dosyć melodyjnym heavy metalem z żeńskimi wokalami. Tak - to wokalistka Justyna Kawałko jest pierwszoplanową postacią. Momentami... aż za bardzo. O ile kwestie techniczne i umiejętności śpiewu pozostają bez jakichkolwiek uwag, tak z drugiej strony lekko drażni miks całości. Zbyt nachalnie wysunięte wokale do przodu (kosztem reszty instrumentów) trochę uwierają i lekko psują odbiór muzyki. Warto to poprawić przy okazji kolejnych wydawnictw. A jeśli już mowa o wokalnej stronie tego wydawnictwa to pokusiłbym się o jeszcze większe zróżnicowanie środków ekspresji. Oczywiście nie są to jakieś wielkie wady, ale warto na to zwrócić uwagę w przyszłości. Bardzo fajny efekt tworzą zastosowane gdzieniegdzie dodatkowe growle - tego typu smaczki są bardzo fajne i ubarwiają cały materiał.

Instrumentalnie i kompozycyjnie jest bardzo udanie. Są nośne refreny, przyjemnie solówki, melodie, a i w samych kompozycjach sporo się dzieje. Jak na pierwsze wydawnictwo - jest całkiem pozytywnie. Mam przekonanie, że na kolejnych zespół jeszcze bardziej rozwinie skrzydła i pójdzie ze swoją muzyką do przodu. Potencjał jak na razie jest spory, umiejętności muzycznych i kompozytorskich nie brakuje. Naprawdę wygląda to bardzo optymistycznie. Teraz tylko praca, praca i jeszcze raz praca, a ja zapamiętuję sobie nazwę Swear The Empress i bardzo chętnie posłucham kolejnego materiału tej formacji.

To The Core:Piotr "gumbyy" Legieć / [ 27.02.2016 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Swear The Empress
EP 2015

Swear The Empress - 2015 r.
-/10brak recenzji© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!