1. Machina nienawiści
2. Zobaczyć więcej
3. Marsz głupców
4. Wyścig z samym sobą
5. Zew krwi
6. VendettaFormacja Steel Drunk powstała w 2012 roku, a EP'ka "Vendetta" to ich pierwsze wyjście do ludzi. Wcześniej o zespole nic nie słyszałem, więc od razu przechodzimy do muzyki zawartej na tym CD.

"Vendetta" to sześć kompozycji i trochę ponad 26 minuty muzyki. Od początku do końca obracamy się w całkiem sprawnie granym hard rocku. Steel Drunk w tej materii prochu nie wymyślili, a wręcz przeciwnie - pełnymi garściami czerpią z klasyków tego gatunku, a spektrum jest dosyć szerokie: od AC/DC do Zeppelinów. Na szczęście nie ma mowy o jakimś kopiowaniu i poprzestańmy na inspiracjach.

Muzycznie jest bardzo przyzwoicie, ciekawe riffy, w miarę udane solówki i buntownicze teksty. Oczywiście nie obyło się bez wpadek, ale przy pierwszym materiale to nieuniknione. Zdecydowanie kuleje strona produkcyjna materiału, brakuje dobrej selekcji instrumentów i ich balansu (np. w utworze tytułowym wokale w refrenach są zbyt głośno). Ponadto wokalnie nie jest idealnie, Tomek Czyżewski dysponuje dosyć zadziorną barwą głosu, ale momentami nie brzmi "wiarygodnie" - szczególnie w chwilach gdy wyśpiewuje mocno groźne teksty. No ale młodość ma swoje prawa i tutaj z czasem będzie lepiej. W niektórych zaśpiewach pojawiają się też problemy z dykcją (to zdecydowanie do poprawki!). To tyle jeśli chodzi o moje uwagi.

Muzycznie Steel Drunk jeszcze poszukuje swojego stylu i dzięki temu mamy dosyć urozmaicone granie - od bujającego bluesowo utworu "Zew krwi", po mocniejszą jazdę (przez moment na dwie stopy) w kawałkach "Wyścig ze samym sobą", czy "Vendetta". Poza tym króluje hard rock i hard rock.

Steel Drunk pierwsze wyjście z mroku ma za sobą. Nie jest źle, ale trochę pracy przed chłopakami jeszcze jest. I dobrze, bo trzeba się rozwijać, a taka pierwsza EP'ka to dobry moment, żeby posłuchać opinii innych ludzi o swojej muzyce. Ogólnie pomimo oczywistych wpadek "Vendetta" to dosyć pozytywne granie, z potencjałem na przyszłość.

Vendetta:Piotr "gumbyy" Legieć / [ 18.02.2016 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Steel Drunk
Vendetta

Steel Drunk - 2015 r.
-/10brak recenzji© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2023 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!