1. Never Used Again
2. Self-Slavery
3. Inthependence Day
4. TuneleExcelsior to młoda stażem i wiekiem muzyków kapela z Warszawy. Zespół powstał w 2013 roku, a w 2014 wypuścił swoje pierwsze wydawnictwo. EP'ka otrzymała tytuł "Self-Slavery" i trafiły na nią 4 kompozycje. W kwestii technicznej, jak dla mnie jest to po prostu demo, a nie EP'ka. Jak doskonale słychać - materiał został zarejestrowany w domowych warunkach, a nie w profesjonalnym studio.

Cztery numery i 16 minut klasycznie granego heavy metalu wpada w ucho. Oczywiście słychać, iż zespół jest na początku swojej muzycznej drogi, dlatego też sporo pracy przed muzykami. Z drugiej strony jakiś potencjał w chłopakach siedzi. Pojawiają się przyjemne melodie i poszczególne numery nieźle siedzą. Zupełnie tutaj pomijam brzmienie tego materiału, bo jak wspomniałem wcześniej nagrano go "na kolanie". Same kompozycje poskładane według znanych patentów i o jakichkolwiek fajerwerkach nie ma tutaj mowy.

Nie ma monotonni i muzyka Excelsior nie nudzi. Pierwsza kompozycja zatytułowana "Never Used Again" to fajny, dynamiczny numer. Dwójeczka, czyli "Self-Slavery" to spokojniejsze i bardziej mroczne granie. Główny riff z tego kawałka to ja już znam... hehe... taka tam "pożyczka" od Megadeth i "Symphony Of Destruction". Kolejny numer ("Inthependence Day") jest całkiem rockowy, z obowiązkowymi klawiszami. Całość zamyka polskojęzyczna kompozycja "Tunele". Bardziej czadowa i dosyć dynamiczna. Niestety ten numer uwypukla największy "mankament" tego zespołu.

Mowa o wokalach, a dokładnie o liniach wokalnych. W tym temacie jest sporo do poprawienia, bo momentami muzyka jedzie sobie, a wokal zupełnie obok. Ponadto przydałoby się większe urozmaicenie wokaliz, bo przez te 16 minut w zasadzie mamy śpiew "na jedno kopyto". O brzmieniu nie będę się powtarzał, bo już wszystko zostało powiedziane.

Chłopaki w notce dołączonej do płytki napisali: "gramy heavy metal i chcemy coś konkretnego na tę scenę wnieść". Hmm... powiem tak - nie mówię nie, bo potencjał w tym graniu jest i jak na pierwsze demo to jest całkiem przyzwoicie. Co będzie dalej? Wszystko w głowach i rękach muzyków.

Never Used Again :Piotr "gumbyy" Legieć / [ 05.07.2015 ]
brak recenzji

Nick:  E-mail:  Treść komentarza:  Suma 2 i 3 =
Excelsior
Self-Slavery

Excelsior - 2014 r.
-/10brak recenzji© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!