»» The Ocean Collective powraca do Polski


The Ocean Collective ruszają w kosmiczną eskapadę z nowym albumem i w odświeżonym składzie. Grupa wystąpi z materiałem z nadchodzącego "Solaris" 8 grudnia w krakowskim Hype Parku oraz dzień później w warszawskim klubie Proxima. Na koncertach w Krakowie i Warszawie w roli gościa specjalnego wystąpi belgijski Psychonaut - jeden z najprężniej działających w ostatnich latach zespołów post metalowych, w muzyce którego usłyszeć można dodatkowo echa progresywne i psychodeliczne. Jego dyskografię zamyka wydany w zeszłym roku krążek "World Maker". Oba koncerty otworzy belgijska formacja Pothamus, mieszająca sludge z post-metalem. W zeszłym roku, nakładem Pelagic Records, ukazał się ich drugi w dorobku album "ABUR".

The Ocean Collective powracają z nową płytą, "Solaris", która swoją premierę będzie miała 25 września. Krążek inspirowany między innymi filmem Andrieja Tarkowskiego o tym samym tytule, zarejestrowany został w kultowym Hansa Studio w Berlinie, gdzie powstały takie materiały jak "Heroes" Davida Bowiego, "Lust for Life" Iggy'ego Popa czy "Construction Time Again" Depeche Mode. Charakterystyczny dla The Ocean styl, oparty na atmosferycznym post-metalu, zyskuje na nim nowy wymiar za sprawą zmian w składzie - szeregi zespołu zasilili w ostatnim czasie perkusista Jordi Farré z Crippled Black Phoenix i Dolch, wokalistka Lane Shi z Elizabeth Colour Wheel, gitarzyści Emmanuel Jessua z Hypno5e i Marco Gennaro oraz wokalista Enrico Tiberi z Dark Side Bright Side. "Solaris" to miejsce, w którym fikcja zderza się z rzeczywistością, a zarazem zaproszenie do dalszej wędrówki z The Ocean - w kosmos, ale też w nieznane. Taką wycieczkę formacja z Robinem Stapsem na czele zaserwuje Wam dwukrotnie w grudniu!

Polskie przystanki promujące "Solaris":
- 08.12.2026, Kraków, Hype Park
- 09.12.2026, Warszawa, Proxima




  Dodał: Tomek [ 13-06-2026 | 22:55 ]



© https://METALSIDE.pl 2000 - 2026 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!