| »» Nowości od m.in. Evegrey, Draconian, Steel Panther... |
Jeśli jarają Was bardziej fuzz-rockowe brzmienia, to brytyjski Steak wypuścił singiel "Cometh". Ociekający sludge metalowym śluzem numer stanowi zapowiedź nowego albumu, który powinien ukazać się jesienią tego roku za pośrednictwem Stickman Records. Na szczegóły tego wydawnictwa trzeba będzie jednak trochę poczekać. Steak - "Cometh": Steel Panther to traktująca siebie śmiertelnie poważnie kalifornijska formacja grająca hard rock/heavy metal. Zespół niedawno podpisał kontrakt z Frontiers Music s.r.l., a debiutem w barwach tego wydawcy jest numer "The Mother's Day Song". To oczywiście przepiękny hołd złożony wszystkim rodzicielkom. Steel Panther - "The Mother's Day Song": M.A.S.K. to młoda grupa łącząca melodyjność popu z ciężarem metalu. Duńczycy dopiero co podpisali kontrakt z Mighty Music i już są w stanie przedstawić światu pierwszy owoc tej współpracy. Nagrany pod okiem Sorena Andersena singiel "Imaginary Friend" trafił właśnie na większość platform streamingowych. M.A.S.K. - "Imaginary Friend": Lex Legion to zespół, w którym znajdziemy m.in. muzyków związanych z Kingiem Diamondem. 12 czerwca ukaże się debiutancki krążek tego szyldu. Materiał wypuszczony zostanie nakładem MNRK Heavy i zawierać będzie 9 numerów w stylu Króla i Mercyful Fate. Zapowiedzią wydawnictwa jest singiel "Gypsy Tears". Lex Legion - "Gypsy Tears": Założona w Los Angeles formacja Grihastha postanowiła wypuścić w świat singla "Break Away". Ten kawałek z pogranicza groove i heavy metalu uderzać ma z siłą młota w mury społecznego konformizmu. Nagrano go w Black Lotus Recording Studios, natomiast miks przeprowadzono w 91 Sound Studios. Grihastha - "Break Away": Szwedzka formacja Draconian 8 maja świętowała premierę nowego krążka. Album "In Somnolent Ruin" ukazał się 8 maja nakładem Napalm Records. Krążek składa się z 9 kompozycji, na których ponownie śpiewa Lisa Johansson, która w 2022 roku powróciła do zespołu po trwającej 11 lat przerwie. Tuż przed premierą płyty dostaliśmy do odsłuchu numer "Anima". Draconian - "Anima": Już 22 maja Frontiers Records świętować będzie 30-lecie działalności wyjątkową składanką. Na "XXX Anniversary Compilation" trafi 13 klasycznych kawałków, ale wykonanych przez artystów związanych z tą wytwórnią. Kolejną zapowiedzią płyty jest cover Sunstorm: "Edge of Tomorrow". Na wokalu sam Ronnie Romero - były frontman Rainbow. Ronnie Romero - "Edge of Tomorrow (Sunstorm cover)": Piętnasty album mistrzów melancholii z Evergrey nosi tytuł "Architects of a New Weave" i ujrzy światło dzienne 5 czerwca za pośrednictwem Napalm Records. Materiał składać się będzie z 12 kawałków. Miksem materiału zajął się Adam "Nolly" Getgood (Bleed from Within, Haken, Cynic). Zapowiedzią płyty jest utwór "Leaving the Emptiness". Evergrey - "Leaving the Emptiness": Pionierzy niemieckiego progresywnego metalu z Vanden Plas wypuścili do odsłuchu numer "Postcard to God". Utwór ten znajdziemy na akustycznym albumie "AcCult II" (premiera: 12 czerwca) - następcy wydanego w 1996 roku "AcCult". Będą autorskie kompozycje w zaskakujących aranżacjach, jak również i covery. Na razie jednak: hit znany z albumu "Christ Φ" (2006). Vanden Plas - "Postcard to God (acoustic)": Działająca od 1991 roku niemiecka grupa Fleshcrawl przedstawia album "Epitome of Carnage". Będzie to już dziesiąte dzieło tej grającej death metal formacji i zarazem pierwsze w barwach Distortion Music Group. Krążek ukaże się 12 czerwca i składać się będzie z 12 kawałków. Kolejnym singlem został utwór "Embers of Wrath". Fleshcrawl - "Embers of Wrath": Mattador to weterani melodyjnego rocka z Puerto Rico. Oryginalnie zespół działał w latach 1988-1995, by następnie reaktywować się w 2022 roku. Teraz formacja gotowa jest wypuścić swój nowy album. "III" ukaże się 19 czerwca nakładem Frontiers Music s.r.l. Nowym singlem promującym krążek jest "Levitate". Mattador - "Levitate": 19 czerwca za pośrednictwem Cleopatra Records do sprzedaży trafi "Ride the Rainbow - The Ultimate Tribute to Ritchie Blackmore's Rainbow". Hołd tej formacji złożą nie tylko inne legendy rocka, ale też i byli muzycy Rainbow. Zapowiedzią płyty jest "The Temple of the King" z Stevem Morsem (ex-Deep Purple) czy Jonathan Cain (Journey). Steve Morse, Phil Soussan, Ronnie Romero, Simon Wright, Jonathan Cain, Kevin James Morse - "The Temple of the King": Wojownicy heavy metalu z Axemaster zapowiedzieli nowy album. Piąty krążek tej działającej z przerwami od 1982 roku grupy nosi tytuł "Of Beasts and Plagues" i ukaże się 19 czerwca nakładem Cosmic Fire Records. Materiał składać się będzie z 12 numerów i będzie pierwszym w nowym składzie. Jego zapowiedzią jest utwór "Murder of Crows". Axemaster - "Murder of Crows": Doświadczeni stoner metalowcy z amerykańskiego Solace przedstawiają kolejnego singla z nadchodzącego, piątego już albumu studyjnego. "Fading Failing Ruin" trafi do sprzedaży 3 lipca nakładem Magnetic Eye Records. Na krążek trafi 9 kawałków, w tym "Spiral Will", do którego powstał oficjalny teledysk. Solace - "Spiral Will": 17 lipca dzięki FLG Records fani bardziej alternatywnych brzmień będą mogli zakupić nowy krążek kwartetu As It Is. Płyta "AIIV" składać się będzie z 12 kompozycji, choć fizyczne wydania wzbogacone zostaną o bonusowy kawałek: "Headlights & Stars". Kolejną zapowiedzią płyty jest singiel "Do You Remember?". As It Is - "Do You Remember?": Tego samego dnia nową EP wyda Saeko Kitamae. Szczegółów "Back to Life" jeszcze nie poznaliśmy, ale to możemy posłuchać nowej wersji numeru "Seek the Light". Japońska wokalistka na singlu wspierana jest przez prawdziwych weteranów: jest Guido Benedetti (Trick or Treat), Alessandro Sala (Rhapsody of Fire) i Michael Ehré (Gamma Ray, The Unity). Saeko - "Seek the Light (Reimagined)": 18 września dzięki Silver Lining Music na półkach sklepowych wyląduje nowy album młodych gniewnych z hard rockowego Velveteen Queen. Na "The Greater Good" Szwedzi przygotowali 11 kawałków w stylu lat 80. W utworze tytułowym formację wspomaga Peter Keys z Lynyrd Skynyrd. Teledysk do tego numeru stworzył natomiast weteran branży: Patric Ullaeus. Velveteen Queen - "The Greater Good": 9 października za pośrednictwem Perception na rynku pojawi się piaty album Tungsten. Za zespołem stoi Anders Johansson - były pałker HammerFall i Manowar. Na krążku "Ashes" on, jego dwaj synowie i wokalista Mike Andersson przygotowali 9 kawałków, łączących heavy/power metal z hard rockiem. Zapowiedzią wydawnictwa jest "Joker". Tungsten - "Joker": Założona w 1992 roku w duńskiej Kopenhadze grupa Raunchy przedstawia utwór "Designed Despair", który będzie częścią nadchodzącego krążka: "Prisoner". Szczegółów wydawnictwa jeszcze nie poznaliśmy. Wiemy jedynie, że ukaże się jeszcze w tym roku nakładem Mighty Music. Na osłodę: klip do nowego singla. Raunchy - "Designed Despair": Nowego singla przedstawia także dowodzona przez Madeleine Liljestam szwedzka grupa Eleine. "Empire of Lies" wylewa fundamenty pod nowy krążek studyjny, który powinien ukazać się 4 grudnia nakładem RPM. Szczegóły płyty nie zostały jeszcze upublicznione. Dostaliśmy za to teledysk do tej nowej kompozycji. Eleine - "Empire of Lies": Dodał: Tomek [ 11-05-2026 | 21:44 ] |
©
https://METALSIDE.pl 2000 - 2026 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!