|
»» Napalm Death w Krakowie
|
Napalm Death powrócą do naszego kraju na czele "Campaign for Musical Destruction", którego skład uzupełnią: deathmetalowa legenda Master, BRAT oraz Finowie z Goatburner! Napalm Death to niekwestionowani pionierzy grindcore'u i jedna z najważniejszych formacji w historii muzyki ekstremalnej. Od połowy lat 80. nieustannie przesuwają granice gatunku, opierając swoją twórczość na ogłuszającej intensywności i politycznym przekazie. Dowodzeni przez charyzmatycznego Barneya Greenwaya Brytyjczycy do dziś pozostają punktem odniesienia dla kolejnych pokoleń ekstremalnych zespołów. O ich potędze przekonacie się 20 listopada w Krakowskim Hype Parku.
Master to jeden z najbardziej zasłużonych zespołów deathmetalowych. Założona przez legendarnego Paula Speckmanna grupa uznawana jest za współtwórców gatunku. Surowe i głęboko zakorzenione w latach 80. brzmienie - absolutna pozycja obowiązkowa dla fanów oldschoolu! Amerykańska ekipa BRAT to najświeższa krew w składzie trasy, wnosząca do niego death/thrash skąpany w brudzie powerviolence. Mimo zaledwie sześciu lat stażu zdążyli wydać już dwie EP-ki, a w 2024 roku światło dzienne ujrzał ich debiutancki album "Social Grace". Fiński duet Goatburner udowadnia, że dwóch muzyków wystarczy, by stworzyć monumentalną ścianę sludge'u i death metalu. Na jego czele stoi Keijo Niinimaa, znany choćby z Rotten Sound i występów z Nasum po śmierci Mieszka Talarczyka. Na swoim koncie mają dwa pełniaki - "Extreme Conditions" z 2019 roku oraz wydany cztery lata później "Fatal".
Kiedy: piątek, 20 listopada 2026 roku. Gdzie: Hype Park, Kamienna 12, Kraków. Bilety: od 169,99 złotych.

Dodał: Tomek [ 10-05-2026 | 22:58 ]
|
©
https://METALSIDE.pl 2000 - 2026 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!