| »» Nowości od m.in. Korn, Heathen, Dimmu Borgir... |
A skoro już jesteśmy przy Marco Luponero: jego własna formacja powróciła z nowym singlem i nowym... składem. "What Do You Want From Me?" to owoc współpracy dwóch wydawców: Icons Creating Evil Art oraz Stormbound Records. Sam kawałek mocno odchodzi stylistycznie od tego, do czego przyzwyczaił nas wokalista. Luponero - "What Do You Want From Me?": Grain of Pain to muzyczne dziecko Timo Solonena (ex-Kuolonkoura, ex-Infirmum), w którym daje on ujście swym doom metalowym zapędom. 27 marca dzięki Noble Demon do sprzedaży trafił drugi album tego projektu: "Behind Us All". W skład płyty weszło 8 numerów, a o jej obecności na rynku przypomina "If Morning Never Comes". Grain of Pain - "If Morning Never Comes": 24 kwietnia ukazał się piąty solowy album Gusa G. (Firewind, ex-Ozzy Osbourne). "Steel Burner" trafił na półki sklepowe za pośrednictwem Metal Department Records zawierając 10 kompozycji. Cześć z nich jest instrumentalna, na innych pojawili się z kolei znakomici goście. Jednym z nich jest Matt Barlow - były wokalista Iced Earth. Gus G. - "Dancing with Death": Były wokalista Mötley Crüe z solowym albumem. 24 kwietnia 2026 roku nakładem Frontiers Music Srl do sprzedaży trafił debiutancki album Johna Corabiego (The Dead Daisies). Materiał na "New Day" nagrany został w Nashville pod okiem producenta Martiego Frederiksena (Aerosmith, Ozzy Osbourne, Buckcherry). Wraz z premierą krążka dostaliśmy klip do "1969". John Corabi - "1969": Już jutro premiera dodatku "Diablo IV: Lord of Hatred". Rozszerzenie kontynuuje historię po "Vessel of Hatred", skupiając się na Mefisto, który przejmuje ciało Akarata. W promocję dodatku zaangażowano zespół Korn, który stworzył utwór "Reward the Scars". Kawałek doczekał się także animowanego teledysku. Korn - "Reward the Scars": Zespół Enemy Inside jest obecnie na trasie ze Smash Into Pieces, ale nie przeszkadza mu to w wypuszczeniu nowej muzy. Dzięki RPM do odsłuchu trafił właśnie świeżutki singiel. Grupa mówi o nim: "Utwór "R.I.P." jest jak dotąd jednym z najmocniejszych w naszej karierze. To pożegnanie ze wszystkim, co próbowało cię hamować". Enemy Inside - "R.I.P.": Widowiskowe teledyski to znak rozpoznawczy zespołu Alhena - najnowsza produkcja podtrzymuję tę tendencję. To dopracowane połączenie muzyki i obrazu, utrzymane w charakterystycznej dla Alheny, teatralnej estetyce. "Martwy Punkt" stanowi zapowiedź nowego albumu. Jego szczegóły powinniśmy poznać już wkrótce. Alhena - "Martwy Punkt": Thrashowcy z Heathen postanowili nagrać swoją własną wersję numeru "Twist of Faith". Oryginał znajdziemy na debiutanckim albumie Psychosis, a więc kapeli w składzie której znajdziemy obecnie... dwóch muzyków Heathen. Kawałek dostępny jest w formie 12-calowego winyla wraz z numerem "Never a God". Heathen - "Twist of Faith (Psychosis cover)": 22 maja Frontiers Music Srl wypuści specjalną składankę z okazji 30-lecia działalności. "XXX Anniversary Compilation" składać się będzie z klasyków zaśpiewanych przez artystów związanych z tym wydawcą. Najnowszą zapowiedzią płyty jest "Watch the Fire" śpiewany przez Cassidy Paris. Oryginał wykonywany był przez grupę W.E.T. Cassidy Paris - "Watch the Fire (W.E.T. cover)": "Emotion Factory Reset" to tytuł nowego albumu grupy Armored Saint. 9 krążek studyjny kalifornijskiej formacji ukaże się 22 maja nakładem Metal Blade Records. Składać się on będzie z 11 kompozycji nagranych w 606 Studios, Secret Hand Studios, Skullseven Studios, Constantine Studios i Bridge Recording. Rolę singla pełni obecnie "Hit a Moonshot". Armored Saint - "Hit a Moonshot": 8 lat po albumie "Eonian" norwescy tytani symfonicznego metalu gotowi są przedstawić światu swoje najnowsze dzieło. "Grand Serpent Rising" Dimmu Borgir ujrzy światło dzienne 22 maja nakładem Nuclear Blast Records. Materiał składać się będzie z trzynastu kompozycji, a obecnie promowany jest klipem do "Ascent". Dimmu Borgir - "Ascent": Niezmordowany Rogga Johansson (Paganizer, ex-Massacre) przedstawia pierwszego singla formacji Furnace. "Refracted City Lights" zapowiada siódmy album tria, "Echoes of a Distant Future", który trafi do sprzedaży za pośrednictwem Emanzipation Productions już 29 maja. Materiał łącznie składać się będzie z 10 old-schoolowych numerów. Furnace - "Refracted City Lights": Duńska grupa Avarice 19 czerwca zamierza świętować premierę swojego drugiego albumu. W skład "Perpetual Ruin" wejdzie 10 utworów spod znaku bezkompromisowego thrash/death metalu. Krążek ujrzy światło dzienne dzięki Mighty Music, a dowodem na to, że zespół nie zamierza zaciągać na nim hamulców jest numer "Underling". Avarice - "Underling": 19 czerwca za pośrednictwem Cleopatra Records do sprzedaży trafi "Ride the Rainbow - The Ultimate Tribute to Ritchie Blackmore's Rainbow". Zapowiedzią krążka jest "Long Live Rock 'N' Roll", w którym aż roi się od legend rocka. Bob Daisley, Graham Bonnet, Ron "Bumblefoot" Thal, Carmine Appice, Don Airey - jest moc. Bob Daisley, Graham Bonnet, Ron "Bumblefoot" Thal, Carmine Appice, Don Airey - "Long Live Rock 'N' Roll": Dowodzona przez Rolanda Grapowa (ex-Helloween) grupa Masterplan promuje swój nadchodzący album. "Metalmorphosis" ukaże się 26 czerwca nakładem Frontiers Music Srl. Wydawnictwo składać się będzie z 10 kompozycji, a rolę kolejnego singla pełni utwór "Electric Nights", który właśnie trafił na streamingi. Masterplan - "Electric Nights": 26 czerwca dzięki ROAR zmaterializuje się nowe dzieło Szwedów z Prime Creation. Rolę producenta przy "Souls of the Fallen" pełnił Niels Nielsen (Ghost, In Flames). Materiał składa się z 8 melodyjnych kawałków, a rolę kolejnego singla pełni utwór tytułowy. Do numeru powstało wideo skupione wokół jego tekstu. Prime Creation - "Souls of the Fallen": 2 lipca w barwach Noble Demon ukaże się trzeci album szwedzkiej grupy Zornheym, której przewodzi Zorn (ex-Dark Funeral). "Descending into Madness" to 10 kawałków utrzymanych w stylistyce melodyjnego, symfonicznego death/black metalu. Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo jest "Somewhere Far Beyond". Zornheym - "Somewhere Far Beyond": Jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B. Najpierw założona w 2001 roku brytyjska kapela The XCERTS powróciła z pierwszym nowym utworem od 2023 roku i zarazem debiutem w stajni FLG: "do it to myself". Teraz pora na nowy album! Premiera "i think i want to go home now." 10 lipca. Jego zapowiedzią: utwór "pretty ugly". The XCERTS - "pretty ugly": Pride of Lions to grupa, która od 2003 roku dumnie niesie sztandar melodyjnego hard rocka/AOR. 10 lipca nakładem Frontiers Music Srl do sprzedaży najnowsza studyjna propozycja grupy: album "Unbridled". W jego skład wejdzie 12 przebojów, a do promocji wydawnictwa wybrano jego utwór tytułowy. Pride of Lions - "Unbridled": Zdobywający coraz większy rozgłos rockowy zespół Corella z Manchesteru przedstawia nowego singla. Kawałek "Simple Life" stanowi zapowiedź drugiego albumu w historii kapeli. Premiera "A Beautiful World to Lose" ustalona została na 18 września. Wielbiciele energetycznego rocka znajdą na płycie 10 numerów. Corella - "Simple Life": Po dwóch albumach studyjnych i trasie u boku Rhapsody of Fire francuski zespół Avaland rusza na kolejną muzyczną przygodę. Nowy singiel kapeli nosi tytuł "Destiny Calls" i stanowi bezpośrednią zapowiedź kolejnego krążka. Płyta "Chemical Poetry" ujrzy światło dzienne 30 października z ramienia Storytium SAS. Avaland - "Destiny Calls": Dodał: Tomek [ 27-04-2026 | 21:47 ] |
©
https://METALSIDE.pl 2000 - 2026 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!