»» Evergrey kompletuje skład


Kilka dni temu Szwedzka formacja Evergrey poinformowała o tym, że pożegnała się z Henrikiem Danhage'em. Gitarzysta dołączył do formacji w 2001 roku, by nagrać z nią krążki "In Search of Truth" (2001), "Recreation Day" (2003), "The Inner Circle" (2004) , "Monday Morning Apocalypse" (2006) i "Torn" (2008). Wkrótce po nagraniu tego ostatniego muzyk opuścił szeregi zespołu, by skupić się na innych projektach. Cztery lata później ponownie nawiązał współpracę z Tomem S. Englundem. Zaowocowała ona 7 krążkami, z których ostatni, "Architects of a New Weave", ukaże się 5 czerwca nakładem Napalm Records.

Wiemy już, kto zastąpi Henrika w składzie. Zaskoczenia nie ma: Evergrey wita w swoich szeregach Stephena Platta ze Scar Symmetry. Muzyk wspomaga na żywo Toma S. Englunda i spółkę od końcówki zeszłego roku. "Zagraliśmy już z Stephenem Plattem wiele koncertów. To nie tylko znakomity gitarzysta, ale także niesamowicie sympatyczny człowiek. Bardzo się cieszymy, że dołączył do nas na stałe" - pisze zespół.

Już wkrótce Evergrey świętować będzie premierę swojego nowego albumu. Piętnasty krążek mistrzów melancholii nosi tytuł "Architects of a New Weave" i ujrzy światło dzienne 5 czerwca za pośrednictwem Napalm Records. Materiał składać się będzie z 12 kawałków. Miksem materiału zajął się Adam "Nolly" Getgood (Bleed from Within, Haken, Cynic). W jednym z utworów gościnnie pojawi się Mikael Stanne z Dark Tranquillity. Kolejną zapowiedzią płyty jest utwór "The World Is on Fire".

Lista utworów:
01. Welcome to the Pattern
02. The Shadow Self
03. Architects of a New Weave
04. The World Is on Fire
05. Heaven
06. The Script
07. Leaving the Emptiness
08. Longing
09. A Burning Flame
10. Call Off Your Lions
11. Chains of Shame
12. The Prophecy

Okładka:


"The World Is on Fire":




  Dodał: Tomek [ 13-04-2026 | 20:15 ]



© https://METALSIDE.pl 2000 - 2026 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!