DVD

 »» Blaze Bayley - Alive In Poland

Blaze Bayley z zupełnie nowym zespołem wystąpił na katowickiej Metalmanii. Działo się to oczywiście w wysłużonym Spodku w dniu 24 marca 2007 roku. Podczas tego koncertu zaprezentowano nam 16 utworów, w tym 6 z repertuaru Iron Maiden. Jak napisałem wcześniej, Blaze przywiózł do Polski zupełnie nowych ludzi. Występ w Katowicach był ich pierwszym wspólnym koncertem. Niestety było to słychać w Spodku - sporo pomyłek, szczególne w solówkach. Oczywiście na DVD nie ma o tym mowy. Dźwięk jest idealny i niedociągnięć tutaj brak. Obraz to typowa produkcja z pod znaku Metal Mind. Po obejrzeniu kilku DVD z logo tej firmy znamy wszystkie możliwości tej ekipy. Takie same ujęcia te same triki. Chyba przydałoby się coś zmienić panowie...

Na szczęście Blaze na scenie to istny wulkan energii. Zdecydowane rozwinął skrzydła podczas swojej solowej kariery. Pamiętam koncerty w Polsce z Iron Maiden (Warszawa '96 i Katowice '98) gdy stał na scenie jak (nie przymierzając specjalnie) snopek siana. Teraz o tym nie ma mowy. Wszędzie go pełno, zagaduje publikę i zachęca do większej zabawy. Po prostu frontman pełną gębą. Żyje tym koncertem i widać, że tego samego oczekuje od fanów. Klasę pokazał w utworze "Look For The Truth" gdzie początek utworu odśpiewał stojąc na... barierce. Szczerze mówiąc, czegoś takiego jeszcze nie widziałem, a na niejednym koncercie przecież byłem. Coś niesamowitego. Szkoda tylko, że publiczność w tak małym stopniu podzielała entuzjazm Mr. Blaze. Wiadomo festiwal, czyli mieszana publika, ale naprawdę marnie wygląda jak bawi się tylko kilka pierwszych rzędów, a im dalej tym spokojniej. Szkoda, bo buzujący Spodek dodałby urokowi temu DVD, a tak to troszkę marnie wyszło. Świetna setlista i szalejący Blaze to zdecydowanie najlepsze elementy tego koncertu. Z konkretnych utworów to największe wrażenie na mnie robią: "Virus", "Sigh Of The Cross", "Kill And Destroy", czy "Silicon Messiah". Prawdę mówiąc to mógłbym wymienić praktycznie całą setlistę. Jak dla mnie nie ma tutaj słabych punktów. Blaze po prostu wybrał swoje najlepsze utwory. W dodatkach znajdziemy wywiady z Blaze i muzykami, reportaż z odwiedzin w polskiej szkole. Ponadto teledysk do utworu "Hollow Head" i jeszcze jakieś drobiazgi.

To DVD to niezła pamiątka z Metalmanii 2007 roku. Dla mnie osobiście był to niezapomniany koncert i mam z niego same pozytywne wspomnienia. A pamiątkę mam dodatkowo większą, bo kilkakrotnie widać mnie (z Krzyśkiem) przy barierce. Zresztą tego się spodziewaliśmy, bo kamera nieustannie koło nas śmigała. Blaze Bayley na "Alive In Poland" rozpoczął po raz kolejny nową drogę na metalowej scenie. Można się przekonać, że potencjał ma naprawdę duży. Niestety jakoś do tej pory nie może trafić na odpowiednich ludzi. Po tym DVD ponownie doszło do roszad w składzie. Ale to już nie na temat.


Disc I:

01. Intro
02. Speed Of Light
03. The Brave
04. Futureal
05. Alive
06. Tough As Steel
07. Man On The Edge
08. Virus
09. Ten Seconds
10. Two Worlds Collide
11. Look For The Truth
12. Kill And Destroy
13. Silicon Messiah
14. Tenth Dimension
15. Sign Of The Cross
16. Born As A Stranger

Premiera: 08.08.2007 r.
Wydawca: MetalMind


  Dodał: Gumbyy [ 11-02-2009 | 00:54 ]© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!