DVD

 »» Corruption - Hellectrify Yourself

"Hellectrify Yourself" to pierwsze (i jak na razie jedyne) koncertowe DVD dowodzonej przez Piotra "Anioła" Wącisza grupy Corruption. Zarejestrowany w styczniu 2004 roku występ z krakowskiego studio Krzemionki stanowił zwieńczenie trasy promującej album "Orgasmusica". Trasy niezwykle udanej, podczas której zespół m.in. pełnił rolę supportu przed legendarną grupą Deep Purple, jak również wystąpił na Przystanku Woodstock dla 400.000 osób. Płytka DVD zapakowana została w niestandardowe pudełko z miejscem na dwa nośniki (tak było taniej?), a do środka trafiła też mała rozkładówka ze zdjęciami muzyków oraz pełnym info o wydawnictwie. Minimum zostało więc zachowane.

Zdecydowanie więcej zawartości znajdziemy z kolei na samej płycie DVD. Głównym daniem jest oczywiście trwające około 72 minut show prosto z pękających w szwach Krzemionek. Nie ma tutaj jakiejś specjalnej oprawy (pomijając rysunki kozłów po bokach i logo zespołu) - jest za to kapela, która postanowiła dostarczyć ludziom porządną dawkę stoner metalu. Grupa zaprezentowała fajny set, w którym znalazły się zarówno kawałki smoliste, przypominające dokonania przedstawicieli sceny z Nowego Orleanu (m.in. "In League with the Devil" i "Wasted"), jak również i szybkie strzały z kapitalnymi "Freaky Friday" czy "Hate the Haters" na czele. Poszczególni muzycy okopali się na swoich scenicznych pozycjach (choć gitarzyści na numerze instrumentalnym dali się jednak mocno ponieść dźwiękom), za to frontman przez cały występ już w miejscu usiedzieć nie mógł, co skończyło się tym, że w pewnym momencie wykończony darł się do mikrofonu leżąc plackiem. Szkoda więc, że licznie przybyli tego dnia fani na początku bawili się dość niemrawo i potrzebowali kilku numerów żeby na dobre się rozkręcić. Na szczęście w końcu się udało i w takim mocnym "Demon by My Side" pojawiło się nawet małe pogo.

Całość została fajnie, dynamicznie zmontowana i w kwestii technicznych mogę się chyba tylko przyczepić do nieco postrzępionego obrazu w tych "głośniejszych" fragmentach (no ale hej - zwalmy winę na rok produkcji). Przyczepić się z kolei nie mogę do dodatków, których jest po prostu cała masa. W galerii znajdziemy nie tylko fotki grupy (promocyjne, jak i z koncertów czy prób), ale także zdjęcia plakatów koncertowych (jest m.in. wspólny gig z Asphyx, Deep Purple oraz Devilyn) oraz przepustek na backstage. Super rzecz! Do tego biografia i profile wszystkich muzyków, cztery tapety na kompa, (nie działające już) linki do oficjalnych stron internetowych, pełna dyskografia i dość długi (nieco ponad 15 minut) wywiad z Aniołem i Rufusem autorstwa Arka Lercha. Mało Wam? To macie jeszcze teledysk do "Revenge" z Przystanku Woodstock (02.08.2003 rok), trzy "bootlegowe" kawałki z warszawskiej Progresji (29.02.2003 rok) oraz... całe promo-CD "Junkie" z 1998 roku w formie audio. Prawdziwe szaleństwo, gdyż ogarnięcie tych wszystkich bonusów zajmuje niemal tyle samo czasu, co obejrzenie dania głównego! Chciałbym żeby i inne zespoły wzięły w tej kwestii przykład z Corruption!

Pierwsze (i jedyne) koncertowe DVD Corruption to solidne wydawnictwo, które powinno usatysfakcjonować każdego fana tej doświadczonej formacji: otrzymujemy bowiem dobry występ, wzbogacony o całą masę fajnych dodatków. Obecnie z widzianego na ekranie telewizora składu ostał się jeno Anioł na basie, tak więc "Hellectrify Yourself", dla niektórych może być prawdziwym powrotem do przeszłości. Zanim jednak powiecie, że "a, bo kiedyś to były czasy", to polecam złapać ciągle działające Corruption na trasie (oczywiście jeśli ta pandemia kiedyś się skończy). Muzycy mogą być inni, ale jednak Wącisz nie zapomniał jak się kopie cztery litery. No właśnie, może czas na Blu-ray'a z Icanrazem i Chuckiem?

Tracklista:
01. Intro/Blasting Foreskins
02. Flying Carpet
03. Junkie
04. The Angel & the Beast
05. Revenge
06. Baby Satan
07. Never Get Old
08. Freaky Friday
09. Sleeper
10. In League with the Devil
11. Demon by My Side
12. Hate the Haters
13. Lubricant Rains
14. Wasted
15. Paranoid (Black Sabbath cover)

Bonus video:
01. In League with the Devil
02. Demon by My Side
03. Hate the Haters
04. Revenge (videoclip)

"Junkie promo 1998":
01. Junkie
02. Die Young
03. Never Get Old
04. Pole Nation

Dodatki:
- Wywiad
- Biografia
- Dyskografia
- Zdjęcia
- Tapety

Premiera: 27.09.2004 roku.
Wydawca: Metal Mind Productions.


  Dodał: Tomasz Michalski [ 16-11-2020 | 18:39 ]© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!