DVD

 »» A Perfect Circle - aMOTION

W 2004 roku amerykańska super-grupa A Perfect Circle wypuściła swój trzeci studyjny album, a więc zawierający głównie covery (w tym Tapeworm - nie zrealizowanego projektu Keenana z Trentem Reznorem) "eMOTIVe". Niecałe dwa tygodnie po jego premierze na rynek trafiło swoiste wydawnictwo towarzyszące, a więc DVD "aMOTION". Cóż takiego na nim znajdziemy?

W dużym skrócie: "aMOTION" to zbiór prawie wszystkich teledysków A Perfect Circle, wzbogacony o kilka bonusów oraz specjalną płytkę CD. Zerkając na tracklistę od razu jednak rzuca się w oczy wielki nieobecny: zabrakło bowiem (bardzo fajnego i zawierającego fragmenty filmu "Constantine") wideo do "Passive" - a jest to o tyle dziwne, że był to w końcu drugi singiel promujący krążek "eMOTIVe". Nie zabrakło już "Imagine", fajnego, dynamicznie zmontowanego "Judith" (za klip odpowiadał sam David Fincher - reżyser "Siedem"), klimatem przypominającego dokonania Davida Lyncha "3 Libras" czy promującego "Bikini Bandits" wideo do "The Outsider". Teledyski są w wersjach nieokrojonych: tam coś dodali, gdzie indziej ucięli, inaczej zmontowali czy pokazali w inny sposób. Fani na pewno wyłapią różnicę, inni niekoniecznie.

A skoro już doszliśmy do nieokrojonych klipów: moim zdaniem wersja nieocenzurowana "Weak and Powerless" dostępna na tym DVD jest dużo gorsza od tej pociętej. Tutaj mamy kamerę skupiającą się na piersiach głównej bohaterki, natomiast w wersji przeznaczonej do telewizji było bardziej subtelnie i ze smakiem. Spokojnie mogliby tę alternatywną wersję dodać, zwłaszcza, że mamy tu aż... cztery wideo do "Blue"! Nie wiem po co, gdyż im dalej w las tym bardziej człowiek zaczyna się nudzić. Pomyłką są także bonusy związane z filmem "Bikini Bandits" - ni to śmieszne, ni to ciekawe. Żeby jednak nie było, że tylko marudzę: genialne jest "live video" do "The Noose". Niemal przez cały kawałek nie widzimy bowiem Maynarda, a kamera koncentruje się na pozostałych członkach zespołu. Obraz często się rozmazuje, a powoli zmieniające się ujęcia, w połączeniu ze spokojnym kawałkiem tworzą niesamowity klimat. No i wokalista pokazuje na co go stać.

Dobrym pomysłem jest dodanie do tego wydawnictwa bonusowej płyty CD z trudno dostępnymi remiksami. Mi to tam specjalnie niepotrzebne (tylko "popowa" wersja "Blue" mi się spodobała) ale fani pewnie będą zadowoleni. Bo to w sumie wydawnictwo tylko i wyłącznie dla nich. Kilka dobrych teledysków (Paul Hunter i David Fincher!), kilka słabych, średnie dodatki - nic co nawróciłoby niedowiarków.

Tracklista:
01. Judith (Unedited)
02. 3 Libras
03. Weak and Powerless (Unedited)
04. The Outsider (Edited)
05. Thinking of You
06. Counting Bodies Like Sheep to the Rhythm of the War Drums
07. Blue
08. The Noose (Live Video)
09. Imagine
10. The Outsider (Director's Cut)
11. Blue (Runner-up A)
12. Blue (Runner-up B)
13. Blue (Runner-up C)
14. Bikini Bandits Experience (Trailer)
15. Bikini Bandits Save Christmas (Trailer)
16. Bikini Bandits Sauvent Le Monde (Trailer)

Tracklista CD:
01. Judith (Renholdёr Mix)
02. 3 Libras (Feel My Ice Dub Mix)
03. The Outsider (Apocalypse Mix)
04. Weak and Powerless (Tilling My Grave Mix)
05. The Outsider (Frosted Yogurt Mix)
06. Blue (Bird Shake Mix)
07. 3 Libras (All Main Courses Mix)
08. The Hollow (Constantly Consuming Mix)
09. The Hollow (The Bunk Mix)

Premiera: 16.11.2004 r.
Wydawca: Virgin Records


  Dodał: Tomasz Michalski [ 21-09-2020 | 13:50 ]© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!