DVD

 »» Iron Maiden - Rock In Rio

Iron Maiden w 1999 roku przeżyło drugą młodość. Oczywiście miało to związek z powrotem na łono zespołu Bruce Dickinsona i Adriana Smitha. Na początku była trasa koncertowa "The Ed Hunter Tour", gdzie zespół otrzymał spore wsparcie od fanów. Następnie była płyta "Brave New World", która została bardzo dobrze przyjęta. Niewątpliwie zespół złapał wiatr w żagle. Kolejnym krokiem było "Brave New World Tour". Apogeum tej trasy był koncert zamykający tą półroczną imprezę. Występ na brazylijskim Rock In Rio odbył się 19 stycznia 2001 roku. 250.000 fanów, gigantycznych rozmiarów scena i Iron Maiden w świetnej formie. Setlista dosyć standardowa z dosyć silną reprezentacją najnowszego albumu. Wiadomo, że to była trasa promująca nowy krążek. Moim osobistym "michałkiem" tego koncertu jest utwór "Sign Of The Cross". Rewelacyjne wykonanie, no i Ironom troszkę szybciej się zagrało. Jak dla mnie rewelacja. Zresztą takich perełek jest jeszcze kilka ("Fear Of The Dark", czy "Dream Of Mirrors"). Dla mnie ten koncert jest rewelacyjny. Duża scena służy zespołowi i pokazuje Iron Maiden z jak najlepszej strony. Nie sposób przemilczeć publiczności. Po prostu czysty fanatyzm. Widok fana "modlącego się" do zespołu na scenie wszystko tłumaczy.

Na drugim dysku znajdziemy prawie godzinny dokument o trasie w Ameryce Południowej. Świetną pozycją jest "A Day In The Life". Tutaj muzycy pokazują nam jak spędzają wolne chwile pomiędzy koncertami. Poleciłbym jeszcze galerię zdjęć z komentarzem Rossa Halfina, który jest nadwornym fotografem zespołu.

Tym DVD Iron Maiden pokazali całemu światu, że powrócili do najwyższej formy. Lata 1999-2001 to nowy start w historii zespołu. Życie pokazało, że był to bardzo dobry nowy początek.


Disc I:

01. The Wicker Man
02. Ghost Of The Navigator
03. Brave New World
04. Wrathchild
05. 2 Minutes To Midnight
06. Blood Brothers
07. Sign Of The Cross
08. The Mercenary
09. The Trooper
10. Dream Of Mirrors
11. The Clansman
12. The Evil That Men Do
13. Fear Of The Dark
14. Iron Maiden
15. Number Of The Beast
16. Hallowed Be Thy Name
17. Sanctuary
18. Run To The Hills

Disc II:

01. Interviews with the band
02. A Day In The Life
03. Ross Halfin photo diary

Premiera: 20.08.2002 r.
Wydawca: EMI


  Dodał: Gumbyy [ 23-01-2009 | 11:19 ]© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!