DVD

 »» Foreigner - Double Vision: Then and Now

6 i 7 października 2017 roku zlokalizowany w Mt. Pleasant (Michigan, USA) ośrodek Soaring Eagle Casino & Resort był świadkiem niezwykłego wydarzenia. Oto bowiem na jednej scenie pojawili się nie tylko obecni muzycy legendarnej grupy Foreigner, ale również i wszyscy członkowie jej oryginalnego składu. Te dwa koncerty dały później początek wyjątkowej trasie - niestety tylko po Stanach Zjednoczonych. Na szczęście dzięki earMUSIC każdy fan dowodzonej przez Micka Jonesa formacji może teraz sprawdzić jak wyglądały występy w ramach "Then and Now" dzięki specjalnemu wydawnictwu Blu-ray, na który składają się fragmenty właśnie tych pierwszych, wspólnych wieczorów.

W środku "Double Vision: Then and Now" czekają dwa nośniki (CD i wideo) oraz malutka książeczka ze zdjęciami i najważniejszymi informacjami. Po włożeniu płyty Blu-ray do odtwarzacza wita nas proste, schludne menu, a po włączeniu dania głównego: dość smakowita porcja muzyki - ale jednak nie prawdziwa uczta. Problemów jest tu bowiem sporo, a jednym z najważniejszych są cięcia w trakcie występu: całość została bowiem zmontowana w taki sposób, że widać wyraźnie, iż nie jest to jeden, długi koncert. Psuje to trochę klimat, a już zwłaszcza taki akustyczny "Say You Will", bezsensownie wrzucony w sam środek elektrycznego setu. Irytuje też publiczność, która jest wyjątkowo... snobistyczna. Jak zrobimy stop klatkę, to może i wypatrzymy jakiegoś rockmana z krwi i kości, no ale jednak zdecydowanie więcej mamy tutaj osób, które wybrały się na Foreigner chyba tylko po to, aby pstryknąć sobie kilka fotek na Insta. Młode dziewczyny ze swoimi iPhone'ami, gówniarze w odwróconych czapeczkach z daszkiem... "Idź Pan w ch*j" - chciałoby się rzec.

Na szczęście zespół ciśnie ile fabryka dała i poszczególnych kawałków słucha się naprawdę dobrze (a jak reżyser daje sobie spokój z pokazywaniem ludzi - to i nawet ogląda). Jest genialny "Urgent" z Thomem Gimbelem na saksofonie, długaśne "Juke Box Heroes" ze śpiewającym wśród publiczności Hansenem, czy nawet zapomniany "Starrider" z fenomenalną solówką Jonesa. Później dołączają starsze dziadki, by bawić się (tu przoduje Elliott i Wills) przy nutach takiego "Blue Morning, Blue Day" czy "Dity White Boy". Warto też wspomnieć o też tym, że na dwóch ostatnich numerach mamy super-Foreigner: oba składy bowiem łączą siły. Wszystko to nagrane bez zastrzeżeń: dźwięk czyściutki, a obraz ostry jak żyleta. Montaż w kawałkach bywa niezwykle dynamiczny (końcówka "Juke Box Heroes" - miazga!) i widać, że kamer poukrywano tutaj od groma. Boli jednak trochę to, że początkowo zmysły niepotrzebne atakowane są kiczowatymi efektami wizualnymi (zwłaszcza w "Head Games" oraz "Waiting for a Girl Like You"). Dobrze, że mniej więcej w 1/3 trwania filmu ktoś postanowił strzelić po łapach osobie odpowiedzialnej za te wszystkie ozdobniki.

Po obejrzeniu koncertu głównego możemy udać się do sekcji bonusów, gdzie mamy jeszcze dwa akustyczne numery - i niestety to wszystko jeśli chodzi o dodatki. A to boli, no bo w końcu takie historyczne spotkanie aż prosi się o jakiś pełny wywiad czy film dokumentalny. W trakcie trwania filmu niekiedy show przerywane jest krótkimi ujęciami zza kulis czy wypowiedziami muzyków - jakiś materiał więc był. Jest to kolejny (po drętwej publice, niepotrzebnych efektach i pociętym koncercie) powód dla którego uważam "Then and Now" za pewne rozczarowanie. Można było z tego wszystkiego wyciągnąć znacznie, znacznie więcej.

Tracklista:
- Blu-ray -
01. Cold As Ice
02. Head Games
03. Waiting for a Girl Like You
04. Headknocker
05. Say You Will
06. Urgent
07. Starrider
08. Juke Box Heroes
09. Feels Like the First Time
10. Double Vision
11. Blue Morning, Blue Day
12. Long, Long Way from Home
13. Dirty White Boy
14. I Want to Know What Love Is
15. Hot Blooded
16. The Flame Still Burns (bonus track)
17. Fool for You Anyway (bonus track)
- CD -
01. Cold As Ice
02. Head Games
03. Waiting for a Girl Like You
04. Headknocker
05. The Flame Still Burns
06. Urgent
07. Juke Box Heroes
08. Feels Like the First Time
09. Double Vision
10. Blue Morning, Blue Day
11. Long, Long Way from Home
12. Dirty White Boy
13. I Want to Know What Love Is
14. Hot Blooded

Premiera: 15.11.2019 roku.
Wydawca: earMUSIC.


  Dodał: Tomasz Michalski [ 03-08-2020 | 18:33 ]© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!