DVD

 »» Judas Priest - Battle Cry

DVD "Battle Cry" to zapis video koncertu Judas Priest zagranego 1 sierpnia 2015 r. na festiwalu Wacken Open Air przed publiką liczącą 85 tysięcy maniaków heavy metalu, uzupełniony trzema bonus trackami z gdańskiej Ergo Areny, którą odwiedzili 10 grudnia 2015 r. Na wydawnictwie znajdziemy utwory pochodzące z klasycznych albumów, a także najnowsze kompozycje. Trasa Judasów promująca siedemnastą płytę, "Redeemer Of Souls", była jedną z największych w ich całej karierze - odbyło się aż 130 koncertów w 33 krajach. Kto widział ich na żywo w ostatnich latach ten wie, w jak dobrej formie scenicznej wciąż jest cały zespół.

Każdego fana klasyki zachwyci dobór utworów, gdyż w secie mamy tylko trzy kawałki pochodzące z najnowszej płyty ("Dragonaut", "Halls Of Valhalla" oraz "Redeemer Of Souls"), które znajdują się z początku nagrania, a cała reszta to mniejsze lub większe hity-starocie jak choćby "Hell Bent For Leather", "You've Got Another Thing Coming", "Breaking The Law", czy "Painkiller". Nie brakuje także wolniejszych momentów i rewelacyjnych ballad dających chwilę oddechu w postaci "Beyond The Realms of Death" i "Victim Of Changes".

Judas Priest jak zawsze brzmi rewelacyjnie na żywo, Rob Halford wciąż daje radę nawet przy wysokich tonach w "Painkillerze". Nie mogło zabraknąć żywiołowego show, w którym są specjalistami i klasycznego wjazdu na harleyu przed "Hell Bent For Leather", ale czyż mogło być inaczej? Mamy też oczywiście rewię metalowej mody w formie przebieranek Haforda w kolejne stroje sceniczne pomiędzy numerami.

Pozycja stanowi bardzo dobre uzupełnienie kolekcji dla każdego polskiego fana Judasów ze względu na fakt, że mamy tutaj nagrania z naszego kraju, co jest sporą atrakcją dla wszystkich, którzy byli tego dnia w Ergo Arenie. Materiał trwa ponad półtorej godziny, więc jest sporo do obejrzenia, a i na dobór utworów podczas tej trasy nie można narzekać. A dla tych, co nie zbierają DVD, jest możliwość zakupu płyty CD, której zawartość jest pomniejszona o "Turbo Lover", "Living After Midnight" i gdańskie bonusy.

Tracklista:

01. (Intro) Battle Cry
02. Dragonaut
03. Metal Gods
04. Devil's Child
05. Victim Of Changes
06. Halls Of Valhalla
07. Turbo Lover
08. Redeemer Of Souls
09. Beyond The Realms of Death
10. Jawbreaker
11. Breaking the Law
12. Hell Bent For Leather
13. The Hellion
14. Electric Eye
15. You've Got Another Thing Coming
16. Painkiller
17. Living After Midnight
18. Screaming For Vengeance (bonus track)
19. The Rage (bonus track)
20. Desert Plains (bonus track)

Premiera: 25.03.2015 r.
Wydawca: Epic Records


  Dodał: Anna [ 01-04-2016 | 22:26 ]© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!