DVD

 »» Nightwish - Showtime, Storytime

Koncertowe wydawnictwo "Showtime, Storytime" to pierwsza możliwość, żeby sprawdzić jak w Nightwish radzi sobie wokalistka Floor Jansen. Przypomnijmy, iż w 2012 roku w niezbyt eleganckich okolicznościach przyrody z zespołu została hmm... usunięta (to chyba dobre słówko) Anette Olzon Co ciekawe - działo się to podczas trasy koncertowej, której zespół nie przerwał. Szybkie zastępstwo w postacie Floor i karawana ruszyła dalej. W październiku 2013 roku oficjalnie ogłoszono, iż nowym głosem zespołu zostaje Jansen.

"Showtime, Storytime" to zapis koncertu, który odbył się 3 sierpnia 2013 roku na niemieckim festiwalu Wacken Open Air (dwa "bonusowe utwory są z innych koncertów). Pomimo tego, że w tamtym czasie nowa wokalistka była jeszcze "tymczasowa" to widać, że to jest odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Niesamowita chemia pomiędzy muzykami na scenie, doskonały kontakt Floor z publiką, no i co najważniejsze - świetny głos. W tym temacie to mogę powiedzieć, że byłem pod wielkim wrażeniem tego co usłyszałem ze sceny. Jakimś tam wielkim fanem Nightwish nie jestem, moja znajomość z tym zespołem opiera się na kolejnych koncertach - widziałem ich też z Tarją i Annete - więc porównanie mam. Podsumowując - Floor to najlepsza opcja dla tego zespołu.

A samo widowisko zawarte na tym DVD po prostu zapiera dech w piersiach. Niesamowita oprawa wizualna - kapitalne światła, pirotechnika jakiej jeszcze nigdy wcześniej nie widziałem (nie przesadzam) - place lizać. Do tego jak już wspomniałem zespół w doskonałej formie - widać, że te wszystkie problemy personalne są poza nimi. Floor Jansen dosyć szybko kupiła sobie publikę i to też jest plusem tego koncertu. Nie ma co specjalnie się rozpisywać - to po prostu trzeba sobie obejrzeć. Fani Nightwish bez mrugnięcia okiem sięgną po to DVD, a ja polecam obejrzeć ten koncert każdemu. Nawet jak ktoś niezbyt przepada za muzyką tego zespołu. Widowisko jest przedniej marki i warto zobaczyć co się działo na scenie tego dnia.

Disc I:

01. Intro
02. Dark Chest Of Wonders
03. Wish I Had An Angel
04. She Is My Sin
05. Ghost River
06. Ever Dream
07. Storytime
08. I Want My Tears Back
09. Nemo
10. Last Of The Wilds
11. Bless The Child
12. Romanticide
13. Amaranth
14. Ghost Love Score
15. Song Of Myself
16. Last Ride Of The Day
17. Outro (Imaginaerum)
18. I Want My Tears Back (Live At Hartwall Arena)
19. Ghost Love Score (Live In Buenos Aires)

Disc II:

1. Please Learn The Setlist In 48 Hours (Documentary)
2. Nightwish Table Hockey Tournament
3. Christmas Song For A Lonely Documentarist

Premiera: 27.11.2013 r.
Wydawca: Nuclear Blast Records


  Dodał: Gumbyy [ 17-01-2014 | 16:03 ]© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!