DVD

 »» Bullet For My Valentine - The Poison: Live At Brixton

DVD już po pierwszej płycie? Cóż, wytwórnie w dzisiejszych czasach potrafią wyciskać forsę ze wszystkiego. Oddani fani kupią przecież każdą rzecz, byle była opatrzona logiem ulubionej kapeli. I tak Bullet For My Valentine wydali pod koniec 2005 roku swój debiutancki album zatytułowany "The Poison", a rok później na rynek trafiło już wydawnictwo "The Poison: Live At Brixton", któremu poświęcimy kilka słów.

Koncert, jak mówi sam tytuł, odbył się w sławnej londyńskiej Brixton Academy 28 stycznia 2006 roku. Tracklista krążka specjalnie nie zaskakuje, Walijczycy zagrali praktycznie wszystkie numery z debiutu, brakuje jedynie skądinąd bardzo dobrego "Hit The Floor", w zamian dostaliśmy "No Control". Reszta pozostaje taka sama. Z jednej strony, wydać się to może nieco nudne, z drugiej strony rzadko mamy możliwość odsłuchania całej płyty na jednym koncercie. Owszem, zabiegi takie robił już Slayer czy Metallica, niezbyt często jednak "niespodzianki" owe trafiają na DVD. Inna sprawa, że Bullet For My Valentine zagrać niczego innego po prostu nie mogli, przyczyna jest prosta... nie mieli więcej własnych utworów, przynajmniej tych zarejestrowanych na srebrnym krążku.

Walijczycy na scenie prezentują się całkiem sprawnie, każdy muzyk bierze czynny udział w konferansjerce, każdy porykuje coś do mikrofonu podczas kolejnych kawałków. Oczywiście mistrzem ceremonii jest Matt Tuck, który jak na młodziaka i niedoświadczonego muzyka prezentuje się naprawdę dobrze. Publika specjalnie nie szaleje, ot przygląda się bacznie temu, co muzycy wyprawiają na scenie. Angole jednak nigdy do dzikusów w tym temacie nie należeli, niespodzianki więc nie ma.

Koncert z Brixton to nie wszystko, mamy tutaj jeszcze sekcję bonusową czyli standardowo: klipy, galerię fotek, ujęcia zza sceny oraz Bullet TV - czyli nic innego, jak filmiki kręcone przez członków formacji. Słowem, nic wielkiego. "The Poison: Live At Brixton" to całkiem przyjemne wydawnictwo, nie ulega jednak wątpliwości iż skierowane bardziej do zagorzałych fanów formacji z Walii, reszta może poczekać na kolejne, gdzie zespół zaprezentuje bardziej przekrojowy materiał.


Disc I:

01. Intro
02. Her Voice Resides
03. 4 Words (To Choke Upon)
04. Suffocating Under Words of Sorrow (What Can I Do)
05. All These Things I Hate (Revolve Around Me)
06. The Poison
07. Spit You Out
08. Cries In Vain
09. Just Another Star
10. Tears Don't Fall
11. No Control
12. Hand of Blood
13. The End

Premiera: 14.10.2006 r.
Wydawca: Trustkill


  Dodał: Krzysiek [ 22-01-2009 | 00:36 ]© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!