DVD

 »» Chainsaw - Live XV

Zespół Chainsaw w zeszłym roku obchodził 15 urodziny. Z tej okazji postanowiono nigdy więcej nie pić alkoholu i... no dobra, to nie ta bajka. Chłopaki zdecydowali się na wydanie pierwszego w historii kapeli DVD. "Live XV" to zapis koncertu, który odbył się 15 września 2012 roku w człuchowskim MDK. 13 autorskich kompozycji, jeden cover plus niespodzianki to program tego wydawnictwa.

Pilarze zaprezentowali przekrój przez cała swoją dyskografię - cztery duże płyty, to i jest już z czego wybierać. Dodatkowo mamy dwa premierowe kawałki: "Signifiance" i "Strenght Of Purpose". W ramach powrotu do korzeni sięgnięto m. in. po numer "Kill Yourself", który pojawił się tylko na demówce z 2000 roku o wdzięcznym tytule "Chainsaw". Zagrano też cover Judas Priest, oraz... a niech to będzie niespodzianką. Skoro zespół nie wrzucił tego do tracklisty, to ja nie będę wychodził przed szereg. Z drugiej strony kto chociaż raz był na koncercie tej kapeli, to wie o co może chodzić.

Chainsaw na scenie czuje się jak ryba w wodzie. To już fakt znany i niejednokrotnie potwierdzony. Ten koncert w niczym nie odstaje od innych granych w całej Polsce. Wzorowe show, sporo zabawy na scenie i świetnie ukręcone brzmienie. Tutaj jestem pod sporym wrażeniem. Sound jest czysty, i dosyć dociążony. Jest to spory bonus dla starszych numerów, które zyskały sporego kopa w wersji AD 2012. No i dzięki temu cały koncert ogląda i słucha się wybornie. Do rejestracji video użyto kilku kamer, ujęcia są dosyć dynamiczne i uczciwie oddają ducha tego koncertu. Osobne słówko należy napisać o publiczności zgromadzonej tego dnia w Człuchowie. Sporo pod sceną się działo, wspólna zabawa, śpiewy i momentami ostre pogo. Oczywiście nie mogło zabraknąć head diving. Jak widać w tym mieście Chainsaw ma sporo oddanych fanów.

"Live XV" to zapis jednego koncertu ad "A do Z". Nie ma tutaj sztuczek realizatorskich i postprodukcyjnych. Mamy żywą materię na scenie i wierny zapis tego, co wydarzyło się 15 września 2012. Na pewno jest to niezłe podsumowanie tych długich 15 lat w działalności zespołu. Tak dla fanów jak i samych muzyków.

Tracklista:

01. Intro
02. Kill Yourself
03. Welcome To Hell
04. Masters Of Shattered Dreams
05. Deserted Land
06. Guardian Of The Ice Void
07. Breaking The Law
08. Otchłań
09. Intro II
10. Signifiance
11. Strenght Of Purpose
12. The Carving
13. Canton Eyes
14. Supernature's Queen
15. Doringen
16. Obsession

Premiera: 14.01.2013 r.
Wydawca: Chainsaw


  Dodał: Gumbyy [ 07-02-2013 | 13:22 ]© https://METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!