DVD

 »» Iron Maiden - En Vivo!

"En Vivo!" to zapis koncertu, który odbył się 10 kwietnia 2011 roku na obiekcie Estadio Nacional de Chile w Santiago. Żelazną Dziewicę tego dnia oglądało i słuchało 55.000 fanów, którzy bardzo żywiołowo reagowali przez cały koncert. Iron Maiden w ostatnich latach bardzo często wydaje koncertowe DVD i "En Vivo!" ma swoją premierę zaledwie 3 lata po "Flight 666".

Zespół promował swoja ostatnia płytę studyjną "The Final Frontier" i z tego krążka mamy 5 kompozycji: "Satellite 15... The Final Frontier", "El Dorado", "The Talisman", "Coming Home" i "When The Wild Wind Blows". Tutaj należy od razu zauważyć, iż ten ostatni po prostu powala w wykonaniu "live". Jest to numer po prostu stworzony do grania na żywo. Oprócz nowych numerów zespół zagrał... no właśnie. Tutaj jest "pies pogrzebany". Iron Maiden to zespół, który w ostatnich latach na koncertach obraca się w bardzo ograniczonej ilości swoich kompozycji. Praktycznie na każdym kolejnym tour mamy zagrane utwory, które powtarzają się, biorąc pod uwagę kilka ostatnich tras. Niestety i tak jest tym razem. Jednym słowem reszta kawałków to do bólu "oklepane" klasyki plus kilka nowszych. Żeby jednak nie było tak pięknie, to oczywiście już pojawiły się na poprzednich DVD. Niemożliwe? A jednak. Nawet nie trzeba daleko szukać, bo większość z nich znajdziemy na "Rock In Rio". Oprócz oczywiście "Dance Of Death", który jest na "Death On The Road". Zostaje rodzynek w postaci "Running Free", który wylądował "tylko" na "Live After Death". A jeszcze po drodze było wspomniane "Flight 666", gdzie kilka klasyków jest powtórzonych. Jak widać, to mamy tradycyjny zestaw i zero jakiegokolwiek zaskoczenia. Cóż, tak już jest w przypadku tego zespołu i fani są do tego przyzwyczajeni.

Skłamałbym pisząc, iż to DVD nie zawiera czegoś "nowego". Owszem, otrzymujemy nową produkcję jeśli chodzi o rejestrację tego show. Użyto 22 kamer HD i obraz został zmontowany w ten sposób, iż bardzo często mamy podgląd z kilku kamer jednocześnie. Wiąże się to oczywiście z dzieleniem ekranu telewizora, ale pozwala uchwycić więcej szczegółów z tego koncertu. Na pewno jest to coś nowego jeśli chodzi o Iron Maiden, bo inne zespoły takie triki już stosowały. Sam zespół w bardzo dobrej formie, do czego już przyzwyczaił od lat. Tutaj nie ma mowy o jakiejś prowizorce, czy niedociągnięciach. Świetna produkcja sceniczna, przebieranki Dickinsona i tradycyjne przemowy. Niewiele w tym oryginalności, no ale tak przecież wyglądają koncerty tego zespołu. Można zauważyć, iż panowie mniej szaleją (oprócz Bruce) na scenie... cóż latka lecą nieubłaganie i nikt tego nie ukrywa.

"En Vivo!" to typowy koncert Iron Maiden. Nic mniej i nic więcej. Na pewno jest to pamiątka z trasy "The Final Frontier World Tour". Ponadto nie ma tutaj jakiejś wielkiej rewelacji. Jak ktoś ma 2-3 koncertowe DVD Maiden, to w zasadzie ma większość tego koncertu. Oczywiście z przymrużeniem oka. Ach... jeszcze słówko o dokumencie na drugim dysku. "Behind The Beast" pokazuje logistyczne wyzwania przy organizacji koncertów Iron Maiden.

Disc I:

01. Satellite 15
02. The Final Frontier
03. El Dorado
04. 2 Minutes To Midnight
05. The Talisman
06. Coming Home
07. Dance Of Death
08. The Trooper
09. The Wicker Man
10. Blood Brothers
11. When The Wild Wind Blows
12. The Evil That Men Do
13. Fear Of The Dark
14. Iron Maiden
15. The Number Of The Beast
16. Hallowed Be Thy Name
17. Running Free

Disc II:

1. Behind The Beast Documentary
2. Satellite 15...The Final Frontier Promo video (director's cut)
3. The Making Of Satellite 15...The Final Frontier Promo
4. The Final Frontier World Tour Show Intro

Premiera: 26.03.2012 r.
Wydawca: EMI Records


  Dodał: Gumbyy [ 21-11-2012 | 18:00 ]© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!