DVD

 »» Godsmack - Changes

Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem Godsmack, tak się jednak składa, że mam wszystkie ich płyty studyjne i od święta dość chętnie wrzucam je do hi-fi. Gdy wreszcie wpadło mi w łapy ostatnie DVD formacji Sully'ego Erny troszkę musiało czekać na swoją kolej, przyszła jednak i jego pora.

"Changes" to w zasadzie... film dokumentalny o zespole przeplatany koncertem, który zarejestrowany został podczas trasy promującej album "Faceless". Nie powiem, dość oryginalnie to wszystko wygląda. Panowie coś tam opowiadają, mamy ujęcia zza kulis, próby i ni stąd, ni zowąd zostajemy atakowani kolejnym numerem. Oczywiście cały set można sobie obejrzeć pomijając materiał dokumentalny. Wydaje mi się jednak, że główny zamysł producentów tego wydawnictwa był taki, by był to w pewnym sensie materiał o zespole, a nie koncertowe DVD. Sully Erna opowiada więc o każdym członku zespołu z osobna. Rombola, Merrill i Larkin również mają swoje pięć minut. Pojawia się tutaj nawet James Hetfield z pewnego mało znanego zespołu.

Daniem głównym "Changes" jest dla mnie jednak zdecydowanie moment, gdy na scenę wjeżdżają dwie... perkusje, za garami zasiadają Erna i Larkin i... rozpoczyna się taki show, że bania mała. Co ci panowie wyprawiają to poezja, to po prostu trzeba zobaczyć! Jeżeli jesteśmy już przy fizycznym, "Changes" dokładnie pokazuje jak perkusista może odmienić występ kapeli. Niektórzy bębniarze siedzą sobie spokojnie za swoim zestawem stukając i pukając w bębenki. Shannon Larkin gra jak wariat, takiego wulkanu za perkusją nie widziałem już dawno. Od zawsze ceniłem tego faceta, od dziś jednak stawiam go zdecydowanie w czołówce moich ulubionych perkusistów.

Nie było nic o samych utworach? Mieliśmy 2004 rok, zatem wszystko co najlepsze w Godsmack się tutaj pojawia: "Straight Out Of Line", "Awake", "Faceless" czy na sam koniec "I Stand Alone". Dla fanów bomba, dla reszty - naprawdę fajne wydawnictwo.


Disc I:

01. Straight Out Of Line
02. Awake
03. Faceless
04. Bad Religion
05. Moon Baby
06. Changes
07. Re-Align
08. Serenity
09. Keep Away
10. Voodoo
11. Batalla De los Tambores
12. Whatever
13. I Stand Alone

Premiera: 14.09.2004 r.
Wydawca: Universal Music


  Dodał: Krzysiek [ 20-12-2008 | 00:45 ]© https://www.METALSIDE.pl 2000 - 2024 r.
Nie używaj żadnych materiałów z tej strony bez zgody autorów!